امروز: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۱۵۹
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبرداد:
زارع با اشاره به اینکه از ۲۶ آبان تا اول آذر ماه امسال نمایشگاه بین المللی کتاب و جشنواره مطبوعات به صورت تلفیقی در محل نمایشگاه بین المللی واقع در جاده فرح آباد برپا می شود، گفت: امسال از ۵۰۰ ناشر دعوت شد و هزار عنوان کتاب نیز به نمایشگاه کتاب اختصاص داده شد.
به گزارش تیتر امروز، عباس زارع در نشست خبری که به مناسبت روز مازندران برگزار شد با اشاره به اینکه ۱۴ آبان ماه سالروز  گرامیداشت آغاز حکومت علویان است برنامه های فرهنگی و هنری متنوعی در استان اجرا می شود، اظهار کرد: ۱۳ تا ۲۰ آبان ماه امسال به هفته مازندران اختصاص داده شد که در این هفته به آیین فرهنگ و هنر، گردشگری،جوانان، پهلوانان و قهرمانان، مازندران پاک، دانش و پژوهش و زبان تبری پرداخته می شود.
او حمایت از هنرمندان و انجمن های هنری را یکی از فعالیت های اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران دانست و افزود: ۲۸ انجمن شعر و ادب در استان فعالیت دارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه رویکرد مدیریتی این اداره کل تقویت فرهنگ بومی در استان است، گفت: امسال نخستین جشنواره عکس عاشورایی در استان برگزار شد که به زودی نمایشگاهی هم به این منظور برپا می شود.
این مسوول ادامه داد: جشنواره عکس، کاریکاتور،طراحی و نقاشی از دیگر برنامه های ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که امسال با همکاری اداره کل بانوان و خانواده استانداری ویژه هنرمندان زن استان برگزار می شود.
**بیستمین پردیس سینمایی امید سهم مازندران شد
زارع با اعلام اینکه برخی از شهرهای مازندران فاقد سینما است، تصریح کرد: ۲۰ سهمیه پردیس سینمایی امید در کشور مطرح شد که بیستمین پردیس امید به شهرستان گردشگری نور اختصاص داده شد که به مدت ۶ ماه باید به بهره برداری برسد.
او  از برگزاری کنگره بزرگداشت مفاخر استان در ماه های آینده خبرداد و گفت: آبان ماه امسال برنامه های متعدد فرهنگی در مازندران برگزار می شود که شامل جشنواره تئاتر، نمایشگاه کتاب،  مطبوعات و جشنواره هنری پرسبوک است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه از ۲۶ آبان ماه تا اول آذر ماه امسال نمایشگاه بین المللی کتاب و جشنواره مطبوعات به صورت تلفیقی در محل نمایشگاه بین المللی واقع در جاده فرح آباد مقابل آرین سینا برپا می شود، خاطر نشان کرد: دوره قبل ۶۰۰ هزار نفر از نمایشگاه بین المللی کتاب بازدید داشتند که این میزان بازدید کننده سبب تقویت نمایشگاه مطبوعات استان نیز می شود.
زارع یادآور شد: در نمایشگاه بین المللی کتاب از ۵۰۰ ناشر دعوت و مقرر شد ۱۰۰۰ عنوان کتاب به این نمایشگاه اختصاص یابد.
او افزود: در نمایشگاه کتاب از نخستین کتاب سال مازندران رونمایی می شود.
این مسوول از روند پیشرفت دو پروژه بزرگ عمرانی که در مازندران قدمت بیش از ۱۰ سال دارند را گزارش داد و اظهار کرد: ساخت پروژه تالار مرکزی ساری و رامسر با همکاری استانداری و تزریق اعتبارات استانی و ملی در حال پیگیری است و پیش بینی می شود تالار مرکزی ساری تا پایان سال ۱۳۹۹ سالن هزار نفره آن به بهره برداری برسد.
زارع بودجه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: ۲۰۰ میلیون تومان به هدیه روز خبرنگار بین ۸۰۰ خبرنگار توزیع می شود و بقیه این اعتبار به ادارات شهرستانی تعلق می گیرد.
او تشکیل انجمن خیران فرهنگ و هنر را اقدامی در جهت رفع مشکلات مالی هنرمندان در اجرای برنامه ها دانست و گفت: هدف ما حمایت از فرهنگ بومی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برپایی نمایشگاه بازیهای رایانه ای در آذر ماه امسال را از دیگر اقدامات فرهنگی این اداره کل در استان عنوان کرد؛ زیرا معتقد است  ۳۰ هزار عنوان بازی رایانه ای غیر مجاز بین نوجوانان باز نشر می شود که برای مقابله با محصولات فرهنگی دشمن باید از توانمندی های سالم و محصولات داخلی استفاده شود.
او افزود:  در آذر ماه امسال نمایشگاه تخصصی کتاب کودک نیز  در استان برپا می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بخشی از سخنانش را به تقویت  برگزاری انتخابات سالم از سوی رسانه ها اختصاص داد و گفت: هدف ما مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امسال است و رسانه ها نقش تعیین کننده ای دارند.
انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم