امروز: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۳۶۹۷
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از توافق مجلس و قوه‌قضائیه برای راه‌اندازی سامانه ثبت دارایی‌ مسئولان در مجلس خبر داد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از توافق مجلس و قوه‌قضائیه برای راه‌اندازی سامانه ثبت دارایی‌ مسئولان در مجلس خبر داد.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلسبا اشاره به آخرین اخبار از ایجاد شعبه‌ای در مجلس برای ثبت اموال و دارایی‌های نمایندگان مجلس در محل قوه‌مقننه، گفت: در جلسه مشترکی که اخیرا میان هیئت‌رئیسه مجلس با قوه‌قضائیه داشتیم، قرار شد که پایگاهی از ثبت اموال و دارایی‌های نمایندگان مجلس در محل پارلمان ایجاد و راه‌اندازی شود.

وی افزود: در این جلسه ما از مسئولان قوه‌قضائیه برای ایجاد پایگاهی جهت ثبت اموال و دارایی‌های نمایندگان مجلس درخواست کردیم که علی‌رغم مشکلات فنی که برای آنها وجود داشت، اما با آن موافقت کردند.

نایب رئیس مجلس همچنین درباره زمان دقیق راه‌اندازی شعبه‌ای از ثبت اموال و دارایی‌های نمایندگان مجلس در مجل قوه‌مقننه، اظهار داشت: طبق توافقاتی که میان هیئت‌رئیسه مجلس و قوه‌قضائیه انجام شده، قرار است این پایگاه طی هفته آینده و با توجه به اینکه نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه‌شان به سر می‌برند و جلسات علنی تعطیل است، در مجلس نصب و راه‌اندازی شود.

مصری تصریح کرد: تاکنون هیچ‌کدام از نمایندگان مجلس اعتراضی نسبت به شفافیت اموال و دارایی‌هایشان نداشته‌اند، زیرا این طرحی از طرف نمایندگان مجلس بوده که علی‌رغم اینکه دو بار از سوی شورای نگهبان رد شده بود، اما با اصرار نمایندگان به مجمع تشخیص ارجاع و این مجمع، البته با کمی تأخیر آن را تصویب کرد.
نایب رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: شفافیت در تمامی سطوح باید انجام شود و معتقدم که شفافیت اموال و دارایی مسئولان موجب کاهش پرونده‌های قضایی و شکایات می‌شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم