امروز: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۳۵۳۱
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل از دستگیری یک شکارچی غیرمجاز و کشف و ضبط ۳ قطعه پرنده در منطقه شالیزاری دابودشت این شهرستان خبر داد.

به گزارش تیترامروز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان از ساری  ، مهدی کشاورزیان رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل گفت:ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل طی گشت و کنترل در منطقه شالیزاری دابودشت با همکاری ماموران پاسگاه انتظامی این منطقه موفق به دستگیری یک شکارچی متخلف و کشف و ضبط ۳ قطعه پرنده (۲قطعه آبچلیک و ۱ قطعه خوتکا) گردیده و درادامه ماموریت ۴ رشته دام هوایی تخریب و یک دستگاه اسپیکر کشف و ضبط شد.

او افزود: پرونده این متهم جهت رسیدگی و اعمال قانون به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل از مجازات کیفری و حقوقی دراین جرم افزود:به استناد بندالف ماده ۱۱ قانون شکار و صید از جنبه کیفری به جزای نقدی از بیست و دو میلیون و پانصد هزار ریال تا چهل و پنج میلیون ریال یا حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه محکوم خواهد شد و از جنبه حقوقی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از جهت شکار غیر مجاز ۳ قطعه پرنده خوتکا و آبچلیک مبلغ سیصدهزارتومان، که درصورت صدور رای کیفری مقام محترم قضایی، این متخلف به حساب خزانه دولت واریزنمایند.

کشاورزیان در پایان از شهروندان آمل خواست چنانچه گزارشی از شکار و صید غیر مجاز و تخلفات محیط زیستی دارند از طریق فضای مجازی، پیامک و به محیط زیست آمل اطلاع دهند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم