امروز: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۳۴۷۱
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
رئیس اداره آبخیزداری منابع طبیعی غرب مازندران:
امید شیخ نجارده اثر بخشی عملیات سازه ( بند سنگی ملاتی) آبخیزداری سد میجران رامسر را در کنترل سیلاب حائز اهمیت دانست.

به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،امید شیخ نجارده افزود:این سازه در سال ۱۳۹۷ از اعتبارات صندوق توسعه ملی با هدف کنترل سیل، رسوب و حفاظت خاک در حوزه جنگلی میجران رامسر با حجم ۷۰۱ مترمکعب احداث شده و در بارندگی سیل آسای اخیر مملو از آوردهای  ناشی از فرسایش حاصل از سیلاب شد.

وی اظهار داشت: عملکرد این سازه در جهت کنترل و مهار حجم زیادی از رسوبات در پشت خود و مانع از ورود این رسوبات به مخزن سد میجران و مانع از کاهش حجم ذخیره آب مخزن.( استفاده بهینه از مخزن سد برای ذخیره آب بیشتر) شد.

وی ادامه داد: با کنترل این رسوبات در پشت این سازه سبب تثبیت پروفیل طولی آبراهه و همچنین کاهش شیب آبراهه شد.

این مسئول افزود: این امر  سبب تثبیت دامنه های آبراهه در پشت سازه و در نهایت سبب حفاظت خاک می شود و در نهایت این سازه با کنترل سیلاب سبب شده در پایین دست (جلوی سازه) کمترین تخریب و خسارات را داشته باشیم و حجم خاک زیادی از دامنه آبراهه حفظ گردد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم