امروز: ۲۲ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۳۲۵۹
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
احمدی لاشکی:
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: امیدواریم که با ابلاغ اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به صورت عملی هم شاهد حمایت ویژه از نخبگان باشیم.

قاسم احمدی لاشکی با اشاره به ابلاغ اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان توسط رئیس جمهور، گفت: بنده معتقدم نخبگان باید جداسازی شوند و باید جایگاه ویژه ای برای آنان در نظر گرفته شود اما ما متأسفانه در این زمینه غفلت هایی داریم.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته اگر ما صرفا مدارسی را ایجاد کرده و دانش آموزان را تحت عناوینی چون تیزهوشان و استعدادهای درخشان از هم جدا کنیم، کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان باید بسیار زودتر از این ابلاغ می شد، ادامه داد: ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر ما از استعدادهای علمی خود به خوبی حمایت نکنیم و آنان را مورد مراقبت قرار ندهیم، قطعا شاهد فرار مغزها خواهیم بود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ساماندهی استعدادهای درخشان باید هر چه سریعتر اتفاق بیفتد، افزود: فارغ التحصیلان دانشگاه ها کاملا مشخص و دارای ظرفیت های علمی و پژوهشی بسیار خوبی هستند و همچنین ما امروز پارک های علم و فناوری و مراکز رشد را در دانشگاه ها داریم که نیاز است نخبگان در این بخش ها هم به خوبی شناسایی شوند و پس از شناسایی هم باید از نخبگان حمایت های اساسی صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از نخبگان ما امروز در جامعه حرفی برای گفتن دارند و قابلیت های زیادی در عرصه علمی و پژوهشی دارند و حتی می توانند در المپیادهای علمی برای کشور افتخارآفرینی کنند که باید دقت بیشتری صورت گیرد تا آنان مورد حمایت قرار گیرند و امیدواریم که ابلاغ اساسنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به گونه ای باشد که به صورت عملی هم شاهد حمایت ویژه از نخبگان باشیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم