امروز: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۳۱۹۲
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس:
شمس الله شریعت نژاد، رامسر و عباس آباد در مجلس با تاکید بر بررسی درآمد و هزینه شهرداری ها گفت: درآمد این نهاد با رکود اقتصادی کاهش یافته است.

به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر، شمس الله شریعت نژاد صبح شنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر کتالم و سادات شهر اظهار داشت: توسعه پایدار در راستای مزیت اقتصادی و طبیعی منطقه است تا متناسب با آن توسعه شکل بگیرد.

وی  با انتقاد از ضعف برنامه ریزی کلان در کشور تصریح کرد: زمانی روستاها واحدهای تولید کشور بودند و با کشاورزی در روستا انبار گندم و کشاورزی وجود داشت که امروزه از ظرفیت های روستاها بخوبی استفاده نشده است.

وی افزود: سطح درآمد و هزینه شهرداریها باید بررسی شود و با رکود اقتصادی درآمد آنها کاهش پیدا کرده است.

مجتبی رضوانی شهردار کتالم و سادات شهر نیز با اشاره به اینکه نگاه دولت و حاکمیت در مسیر ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه گذاری باشد تصریح کرد: هر اتفاق مثبتی در بخش سرمایه گذاری در شهرداری رخ دهد برای پرسنل و دوایر آسیب و شرایط سختی ایجاد می کند.

شهردار کتالم و ساداتشهر گفت: برخی قوانین و دستورالعمل ها برای شهرداری تناقض دارد و شیوه نامه هایی به ما دادند که اگر بر اساس آن فرآیند سرمایه گذاری انجام شود دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کشور ما را احضار می کند تا بر اساس قانون شهرداری ها کار پیش رود که سبب اختلال در کار شهرداری می شود.

مجتبی رضوانی افزود: کاهش عمر مدیریتی شهرداران در مازندران فاجعه است  و نگاه دولت در خدمات رسانی به سمت روستاها برده شده که اشتباه بوده و تغییر کاربری سبب مهاجرت روستائیان به شهر شد است درحالی که باید فرآیند سرمایه گذاری در شهر و روستا تسهیل شود.

وی گفت:در کل حاکمیت و مجموعه ثابت نظام برای سرمایه گذاری نگاه جدیدی ایجاد شود تا سرمایه گذاری سبب چالش برای شهرداری ها نشود.

شهردار کتالم و ساداتشهر افزود: در ساحل دریا زندگی می کنیم امااز ابتدای شکل گیری طوایف در شمال ایران از دریا بی بهره هستیم و در توسعه گردشگری سهم دریا از توسعه سرمایه گذاری صفر است که باید در بخش ساحلی مدیریت متمرکز ایجاد شود.

رضوانی تصریح کرد: در طول ساحل شمال ایران اتفاقی در بخش گردشگری نیفتاده است که سبب شده فشار گردشگری به قسمت های آسیب پذیر جنگل وارد شود و در این حالت گردشگری فشرده و متمرکز اتفاق می افتد و گردشگری به صورت ویروسی رواج پیدا می کند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم