امروز: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۳۱۸۹
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
معاون هماهنگی معاونت امور زنان ریاست جمهوری اعلام کرد:
اطهره نژادی از اجرای ۴۰ پروژه ملی و مشترک در حوزه زنان و خانواده در استان های کشور از جمله مازندران خبر داد.
به گزارش تیتر امروز به نقل ازمهر، اطهره نژادی صبح شنبه در شورای برنامه ریزی استان مازندران با اشاره به تهیه سند ارتقای وضعیت زنان در استان مازندران، برنامه محوری در حوزه زنان و خانواده را از محورهای این سند بیان کرد و گفت: برنامه محوری باید جای تصمیم گیری های مبتنی بر سیاسی را بگیرد.

وی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۴۰ پروژه مشترک در سطح ملی و استانی در استان های کشور از جمله استان مازندران اجرا شده است که دستگاه های مختلف در آن نقش داشته اند.

وی با اشاره به شماری از طرح ها ادامه داد: در سال ۹۴ بیشتری شمار به تعداد ۱۲ طرح در استان مازندران اجرا شده و سال ۹۷ نیز هشت طرح اجرا شده است.

اطهره نژادی، انتخاب، آموزش و ساماندهی زنان تسهیل گر توسعه روستایی از جمله طرح های مشترک اعلام کرد و گفت: زنان به عنوان کسانی که در روستاها ماندگار هستند می توانند به عنوان نقطه تمرکز در شکل دادن مهاجرت معکوس نقش آفرینی کنند.

معاون معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: حمایت از سیاست های سلامت باروری و حفظ توسعه توانمندسازی زنان بهبود یافته از اعتیاد، توسعه صندوق های اعتباری خرد، تهیه سند وضعیت ارتقای خانواده، توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار از جمله پروژه هاای ملی در حوزه زنا و خانواده به شمار می رود.

اطهره نژادی، آموزش حقوق و مسئولیت های فرد و اجتماعی به دانش آموزان مقطع دوم متوسطه از دیگر طرح ها اعلام کرد و گفت: اگر قرار است کاری را در دانشگاه ها پیگیری کنیم باید زیربنای آن را در آموزش و پرورش پی ریزی کنیم و از اینرو تاکید جدی دولت براین است که حقوق و مسئولیت ها آموزش داده شود.

وی گفتگوی ملی خانواده را از دیگر پروژه های ملی در حوزه زنان برشمرد و گفت: انشالله فضای گفتگو در خانواده ها بیشتر رایج شود.

رتبه یکی مانده به آخر مازندران در بعد خانوار

معاون معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یاداور شد: مازندران در ۱۹۲ نوع رقم آماری جایگاه خوبی و در میانه های داده های آماری کشور قرار دارد و مازندران در بعد خانوار رتبه یکی مانده به آخر کشور را دارد زیرا میانگین بعد خانوار در کشور ۳.۴ دهم ولی در مازندران ۳.۳ دهم خانوار و در گیلان ۲.۹۷ دهم خانوار است.

اطهره نژادی یادآور شد: مازندران از نظر رتبه بندی زنان سرپرست خانوار رتبه هفتم کشوری را دارد و این نشان می دهد که باید در برنامه حوزه زنان همت بیشتری شود و از نظر رتبه بندی زنان بی همسر براثر طلاق مازندران با ۲.۴۲ درصد رتبه چهارم را دارد است درحالی میانگین کشوری ۱.۸ اصت.

معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود:  مازندران در طلاق های بالای ۱۵ سال زندگی مشترک رتبه پنجم کشور را دارد و یکی از مسائل جدی در کشور طلاق های زودهنگام به شمار می رود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور حاشیه فجر ۳۸؛ نشست «آبادان یازده شصت»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم