امروز: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۱۳۱۱۶
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس:
یوسف نژاد در مجلس پیشروی شوری آب دریای خزر را از مسائل نگران کننده در نوار ساحلی برشمرد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،علی اصغر یوسف نژاد پیش از ظهر پنجشنبه در سومین همایش ملی مدیریت منابع آب نوار ساحلی با اظهار اینکه خاک و آب از مهمترین مسائل و اولویت های کشور به شمار می رود افزود: مدیریت برمنابع آب های نوار ساحلی امری مهم به شمار می رود.

وی با بیان اینکه مسئله آب مختص یک دستگاه نیست گفت: در مازندران برای آب های ساحلی ۱۰ دستگاه از جمله شیلات، وزارت نیرو، دانشگاه ها و غیره مشغول فعالیت هستند ولی در سیاستگذاری باید تمرکزگرایی رعایت شود.

وی با اظهار اینکه کارها و اقدامات بسیاری از دستگاه در حوزه آب نوار ساحلی موازی کاری است بر لزوم تمرکزگرایی در این بخش تاکید کرد و گفت: آمایش سرزمینی بدون توجه به پیوست آب هیچ ارزشی نخواهد داشت.

یوسف نژاد با عنوان اینکه آب نوار ساحلی از یک مبدا شروع و به یک مقصد کشیده می شود خواهان توجه به مسیر انتقال آب، اکوسیستم و غیره در حوزه آب شد و تصریح کرد: متاسفانه از دریای خزر که یک سرمایه ملی وبین المللی است هیچ استفاده ای در بخش گردشگری، ذخایر زمین شناسی، شیلات، تجارت خارجی و غیره نکرده ایم.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه منابع آب نوار ساحلی باید به صورت یکپارچه و متمرکز دیده شود گفت: مدیرت منابع نواحی ساحلی باید به صورت ویژه و در قالب گروهی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: آب نوار ساحلی را بدون توجه به آبخیزداری، مسائل اجتماعی نمی توان نگریست و اکنون پیش روی شوری آب دریای خزر از مسائل نگران کننده فراروی به شمار می رود.

یوسف نژاد با عنوان اینکه آب بندان ها پاسخی به پیشروی شوری آب دریای خزر است، شمار آب بندان های استان را ۱۷ هزار قطعه بیان کرد و گفت: ظرفیت آب بندان ها ۳۴۰ میلیون لیتر است که با لایروبی به دو برابر افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس، هزینه کرد در حوزه آببندان را سرمایه گذاری دانست و گفت: مدیریت آب بندان ها با مردم است و از شوری آب دریا پیشگیری می کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم