امروز: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۳۰۸۴
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
استاندار مازندران اعلام کرد
حسین‌زادگان دریا و ارتباط با کشورهای همسایه حاشیه خزر را ظرفیت برای رونق اقتصادی و اشتغال در مازندران دانست و گفت: تمام هدف ما رونق اقتصادی و اشتغال در حوزه غیر زراعی است.
به گزاش تیتر امروز، احمد حسین‌زادگان در همایش روز ملی روستا و عشایر که در اردوگاه بادله برگزار شد، با اشاره به فراوانی جمعیت روستایی در مازندران، اظهار کرد: معتقدم 80 درصد جمعیت مازندران روستایی و روستا زاده هستند.

او در بیان اهمیت ظرفیت روستاها و تحقق مهاجرت معکوس، افزود: سیاست دولت‌ها اجرای عدالت اجتماعی است؛ می‌توان ادعا کرد با 95 درصد پوشش مخابراتی، 75 درصد گاز رسانی و سایر خدمات زیر ساخت‌های توسعه در روستاها است.

استاندار مازندران دلیل موفق نبودن در مهاجرت معکوس را علیرغم خدماتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت، فراهم نبودن خدمات در داشتن زندگی مناسب در روستاها دانست و گفت: در روستاهای مازندران ظرفیت خالی اشتغال وجود دارد؛ در حالیکه تاکنون به اقتصادی تک بعدی در بحث کشاورزی توجه شده است.

این مسئول افزود: علیرغم تمام تلاش‌ها 10 درصد اشتغال در بخش صنعت، 30 درصد کشاورزی و 60 درصد  اشتغال در بخش خدمات صورت گرفت.

حسین‌زادگان اشتغال در بخش گردشگری را از ظرفیت‌ها حوزه روستایی دانست و یادآور شد: تا کنون از ظرفیت روستاها برای رونق اقتصادی و اشتغال در حوزه صنعت، معدن، تجارت، گردشگری و آبزی‌پروری اقدام نشد.

او با تاکید براینکه لازم است محصولات زراعی کاملا صنعتی در روستاها مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: امکان صنعتی شدن کشاورزی با تمام مشتقاتش در مازندران فراهم است.

نماینده عالی دولت در مازندران، دریا و ارتباط با کشورهای همسایه حاشیه خزر را ظرفیت برای رونق اقتصادی و اشتغال دانست و گفت: تمام هدف ما رونق اقتصادی و اشتغال در حوزه غیر زراعی است.

این مسئول با بیان اینکه ساری به عنوان عضو کشورهای اکو مطرح شده است و باید در زمینه گردشگری از ظرفیت‌های روستاها استفاده کنیم، یادآور شد: تمرکز ما براین است تا از موقعیت جغرافیایی برای گردشگری استفاده کنیم.

حسین‌زادگان اظهار کرد: از برکات نظام جمهوری اسلامی این بود که روستاها از حالت ارباب رعیتی خارج و به صورت دهیاری و شورایی اداره شود.

او مازندران را به عنوان استان هزار دریاچه معرفی کرد و گفت: با توجه به 800 آب بندانی که در استان داریم؛ 100 منطقه برای اسکله دریایی نشانه گذاری شد. برای رونق گردشگری باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

در این مراسم از دهیاران و شوراهای برتر، تولیدکنندگان و کارآفرینان در روستاها تجلیل شد.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم