امروز: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۳۰۳۸
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران:
شمار جان باختگان موتورسوار براثر تصادفات رانندگی در سال جاری را ۵۵ نفر اعلام کرد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،سرهنگ مهدی باقری در حاشیه برگزاری مانور شهری موتورسواران قانونمند در ساری گفت: ۲۰ درصد از فوت شدگان ناشی از تصادفات استان، موتورسوارانی بودند که قانون را رعایت نکردند.

وی افزود: برابر آمار رسمی پزشکی قانونی مازندران ۲۸۸ نفر بر اثر حوادث رانندگی در سال جاری در سطح استان فوت کردند که ۵۵ نفر برابر با حدود ۲۰ درصد آنان موتور سوار بودند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران، افزود: ۱۰۳نفر از کشته شدگان مازندران در این مدت مربوط به عابرین پیاده ، ۶۱ نفر سرنشین خودرو، ،۶۰ نفر راننده و ۹ مورد هم دوچرخه سوار بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران ،گفت : برابر بررسی های صورت گرفته ۶۰ درصد موتورسواران استان قانونمند هستند، ۲۰ درصد از موتور سواران استان نیز کسانی هستند که گواهینامه دارند ولی از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند و یا کلاه دارند اما با سرعت غیرمجاز و حرکت های نمایشی علاوه بر ایجاد مزاحمت عمومی، عامل تصادف هستند.

سرهنگ باقری ادامه داد: طبق ضوابط و مقررات برای هر یک از مفاد رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی جریمه هایی در نظر گرفته شده است، به طوری که پلیس توقف موتور سیکلت و معرفی راکبان به دستگاه قضائی را برای کسانی که اصلا موتورسواران قانونمند نیستند اجرا کرده و کوتاه نمی آید و با قدرت نیز برخورد می کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران، گفت : شایع ترین تخلف در بین موتور سواران استفاده نکردن از کلاه ایمنی و تردد با سرعت غیرمجاز است.

سرهنگ باقری، افزود: با توجه به اینکه بیشتر موتورسواران توجهی به استفاده از کلاه ایمنی ندارند، با وقوع کوچکترین سانحه ای و دراثر ضربه به قسمت سر، مصدومان دچار مرگ مغزی، جراحت و معلولیت جسمی و قطعی نخاع می شوند.

براساس این گزارشف همزمان با پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی مانور شهری موتورسیکلت سواران قانونمند در سطح شهر ساری برگزار شد و مانور ۶۰ موتور سوار با هدف ترویج فرهنگ قانونمند کردن موتورسواران و فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی با حرکت گروهی در سطح شهر صورت گرفت.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم