امروز: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۳۰۰۰
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
صیادان شرکت های پره، پس از شش ماه ممنوعیت صید از ۱۵ مهرماه کار خود را در سواحل میانکاله در شرق مازندران آغاز کردند.

آغاز صید ماهی صیادان مازندرانی پس از ۶ ماه تعطیلی

صیادان ۲روز قبل از آغاز صید به شرکت های پره خود مراجعه می کنند، در روز اول کارهای شخصی از قبیل نظافت کومه (اتاقک) های خود، سرویس کردن بخاری ها و … و در روز دوم به امور شرکت ازقبیل تعمیر ادوات، ماشین آلات و تورهای صیادی شرکت می پردازند.

در روز اول و دوم به دلیل انجام ندادن سیل مواد اولیه غذای آن ها چیزی جز ماهی است ، اما پس از آغاز سیل، بعد از هر بار جمع کردن تور اول، سهمیه غذای هر ماهی گیر مشخص و جدا شده که به اصطلاح به خورشتی می گویند.

در هر کومه یک یا دو ماهیگیر سکونت دارد که این کومه ها را از نسل قبلی خود که در این شرکت ها کار می کردند به ارث میبرند. اکثریت جمعیت صیادان منطقه میانکاله را ترکمن های اهل تسنن تشکیل می دهند.
در روز سوم که همان آغاز صیاد می باشید دعایی جهت افزایش رزق توسط ملای گروه خوانده می شود و پس از گفتن آمین شروع به بار زدن تورها در قایق می کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم