امروز: ۲۸ دی ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۳۰۰۰
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
صیادان شرکت های پره، پس از شش ماه ممنوعیت صید از ۱۵ مهرماه کار خود را در سواحل میانکاله در شرق مازندران آغاز کردند.

آغاز صید ماهی صیادان مازندرانی پس از ۶ ماه تعطیلی

صیادان ۲روز قبل از آغاز صید به شرکت های پره خود مراجعه می کنند، در روز اول کارهای شخصی از قبیل نظافت کومه (اتاقک) های خود، سرویس کردن بخاری ها و … و در روز دوم به امور شرکت ازقبیل تعمیر ادوات، ماشین آلات و تورهای صیادی شرکت می پردازند.

در روز اول و دوم به دلیل انجام ندادن سیل مواد اولیه غذای آن ها چیزی جز ماهی است ، اما پس از آغاز سیل، بعد از هر بار جمع کردن تور اول، سهمیه غذای هر ماهی گیر مشخص و جدا شده که به اصطلاح به خورشتی می گویند.

در هر کومه یک یا دو ماهیگیر سکونت دارد که این کومه ها را از نسل قبلی خود که در این شرکت ها کار می کردند به ارث میبرند. اکثریت جمعیت صیادان منطقه میانکاله را ترکمن های اهل تسنن تشکیل می دهند.
در روز سوم که همان آغاز صیاد می باشید دعایی جهت افزایش رزق توسط ملای گروه خوانده می شود و پس از گفتن آمین شروع به بار زدن تورها در قایق می کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم