امروز: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۲۹۴۳
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
گردهمایی همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور سرهنگ باقری رئیس راهنمایی و رانندگی مازندران و جمعی از مسئولین انتظامی و آموزش و پرورش در سالن سلمان هراتی اداره ارشاد ساری برگزار شد.

 به مناسبت هفته نیروی انتظامی،گردهمایی همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک در ساری برگزار شد.

به گزارش تیتر امروز به نقل از ایرنا،رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از وجود شهرک ترافیکی در تمامی ۲۲ شهرستان استان خبر داد و گفت که پارسال ۲۵۳ هزار نفر از دانش آموزان مازندرانی آموزش‌های لازم مقررات رانندگی را فرا گرفتند.

سرهنگ مهدی باقری روز یکشنبه همزمان با هفته نیروی انتظامی در گردهمایی همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک در ساری آموزش دانش آموزان در کنار فعالیت همیاران پلیس را یکی از عوامل مهم کاهش تلفات جاده ای در استان برشمرد.

وی با اعلام این که طبق آمار رسمی تعداد کشته شدگان ناشی از تصادفات از ۲۷ هزار نفر در سال ۱۳۹۴ به ۱۷هزار نفر در سال گذشته  کاهش یافت، افزود: بستن کمربند، رعایت سرعت مجاز ، پرتاپ نکردن آشغال از داخل ماشین به بیرون ، عبور از خط عابر پیاده و پل های عابر پیاده از خدمات مهمی است که دانش آموزان همیار با پلیس به جامعه ارائه می دهند.

طرح همیار پلیس که از سال ۸۷ در کشور به اجرا گذاشته شد دانش آموزان را وارد عرصه یادگیری و یاددهی مقررات رانندگی کرده است تا بتوانند مهم ترین عوامل تصادفات را از طریق اثرگذاری بر اعضای خانواده مهار کنند.

بر اساس آمارهای رسمی ، عدم توجه به جلو با ۳۱ درصد مهم ترین علت تصادف در جاده های مازندران است و پس از آن هم انحراف و تجاوز به چپ با ۲۳ درصد و تخطی از سرعت مطمئن با ۱۸ درصد قرار دارد.

رییس پلیس راهور مازندران با اعلام این که تمامی دانش آموزان همیار پلیس با قوانین و مقررات ترافیکی و انضباطی آشنا هستند، گفت : این دانش آموزان مقررات رانندگی از جمله لزوم بستن کمربند ایمنی ، عبور از خط عابر پیاده ، نخوردن و صحبت نکردن هنگام رانندگی ، پرتاب نکردن  اشغال از شیشه اتومییل به بیرون را در قالب برنامه انیمیشن و تئاتر فرا گرفتند.

سرهنگ قدمی در این مراسم که با حضور حدود ۱۰۰نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک و ۲ ساری برگزار شد، گفت که با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش مازندران در سال تحصیلی جاری نیز آموزش مقررات رانندگی برای دانش آموزان ۲۰ درصد افزایش می یابد.

مازندران در سال تحصیلی جدید حدود ۵۳۷ هزار دانش آموز دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم