امروز: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۲۵۰۵
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
در بیست و نهمین مراسم گرامیداشت هفته ناشنوایان عنوان شد
مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه ۱۰ درصد معلول در جامعه داریم که یک و نیم درصد ناشنوا و کم شنوا هستند، یادآور شد: ناشنوایان و کم شنوایان در مازندران جمعیت ۷ هزار نفره دارند. لازم است تدبیر لازم برای پوشش مشکلات آنان داده شود.
به گزارش تیتر امروز، جمال باقری در بیست و نهمین مراسم گرامیداشت هفته ناشنوایان که در سالن همایش های سلمان هراتی برگزار شد ضمن بزرگداشت هفته دفاع مقدس،اظهار کرد: اگر امروز  مسوولیتی داریم ماحصل تلاش رزمندگان در دوران دفاع مقدس و صبوری خانواده های شهداست و نا باید بتوانیم فرد مفید در جامعه قلمداد شویم.
او هشتم مهرماه را روز  جهانی ناشنوایان دانست و افزود: این روز نمادین برای شناساندن مسائل و مشکلات این قشر است تا از سوی مسوولان برای رفع آن مورد پیگیری قرار  گیرد.
مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه ۱۰ درصد معلول در جامعه داریم که یک و نیم درصد ناشنوا و کم شنوا هستند، یادآور شد: ناشنوایان و کم شنوایان در مازندران جمعیت ۷ هزار نفره دارند. لازم است تدبیر لازم برای پوشش مشکلات آنان داده شود.

۲۴ ناشنوای ملی پوش ورزشی

این مسوول با بیان اینکه سالهای اخیر با همکاری سازمان متبوع فعالیت هایی انجام شد تا ۲۴ ملی پوش در عرصه ورزشی فعال باشند  خاطرنشان کرد: هزار و ۳۳۹ نفر ورزشکار در ۴ هیات ورزشی داریم  در حالیکه هنرمندان و توانمندان زیادی در بخشهای مختلف از مازندران در سطح ملی می درخشند.
باقری با اشاره به فعالیت ۱۳ شعبه از کانون ناشنوایان در مازندران تصریح کرد: با پیگیری سازمان و مجلس شورای اسلامی مقرر شد از محل حذف یارانه افراد توانمند جامعه در جهت حمایت مددجویان بهزیستی اختصاص داده شود.
او افزود: اگر این مهم محقق شود بخش عمده ای مشکلات توان خواهان حل خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی مازندران برقراری ارتباط معلولان با سایر دستگاه های اجرایی به ویژه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را با مشکل دانست و گفت:  لازم است طرحی ارایه شود تا معلولان دسترسی آسان به خدمات دستگاه های اجرایی داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی مازندران خدمات یکسان و بهره مندی از حقوق شهروندی را حق همه مردم جامعه دانست و اظهار کرد: معلولان باید بتوانند در ایران اسلامی مانند سایر افراد جامعه از خدمات یکسان بهره مند شوند.

واقعیت های جامعه مورد توجه نیستند

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: معلولان واقعیت یک جامعه هستند که مورد توجه قرار نمی گیرند.
علی اصغر یوسف نژاد با اعلام اینکه لایحه قانون حمایت از معلولان در مجلس آمده است که قابل اصلاح نیز است، گفت: معلولان طیف وسیعی از جامعه هستند در استان و شهرستان جلسات متعددی تشکیل شد تا ذهن دستگاه های اجرایی به این قشر معطوف شود.
 او یادآور شد: معلولان در زمینه آموزشی، ورزشی، فعالیت های اجرایی خود را به اثبات رساندند. لازم است از ظرفیت این قشر برای اعتلای کشور استفاده شود.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی قوانین است که باید قشر معلولان جامعه که یک واقعیت هستند از آن بهره مند شوند. باید بتوانیم وظایف و تکلیف خود را در حمایت از این قشر داشته باشیم.

**ناشنوایان دیده شوند

در این همایش رئیس انجمن ناشنوایان نیز به مشکلات ناشنوایان در خصوص اشتغال، مسائل فرهنگی، بودجه ناچیز که برای این قشر اختصاص داده می شود گله مند بود و گفت: ناشنوایان درست است که نمی شنوند اما نیازمند حمایت هستند و نباید نادیده گرفته شوند.
خوش بین به توانمندی های ناشنوایان بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه اشاره کرد و افزود: همه معلولان اگر بخواهند می توانند افراد اثرگذاری در جامعه باشند.
در حاشیه این همایش علاوه بر تجلیل از افتخار آفرینان جامعه ناشنوایان مازندران نمایشگاه توانمندی های ناشنوایان مازندران نیز برپا شد.
انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم