امروز: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۲۲۴۸
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
رئيس هيات نجات غريق مازندران گفت كه بيش از 60 درصد غرق شدگان در آب هاي ساحلي درياي خزر در اين استان جوانان 15 تا 25 سال هستند.
جوانان طعمه اصلي درياي خزر
به گزارش تیترامروز به نقل از ایرنا ،نقي كريميان  افزود : تاكنون 26 نفر در آب هاي ساحلي درياي مازندران جان باختند كه 15 نفر در رده سني 15 تا 25 سال بودند.
وي بي توجهي جوانان به هشدارهاي ناجيان ، دستپاچگي پس از گير كردن در امواج شكافنده و آشنائي نداشتن با تفاوت شنا در استخر و آب هاي آرام با دريا را علت اصلي قرباني شدن بيشتر جوانان هنگام شنا در دريا برشمرد.
رئيس هيات نجات غريق مازندران در عين حال گفت كه آمار مرگ ناشي از غرق شدن در درياي خزر در مازندران امسال نسبت به سال پيش 25 درصد كاهش داشته است .
** بوميان ، رتبه اول غرق شدن
وي همچنين با اعلام اين كه حدود 30 درصد از غرق شدگان درياي خزر در اين استان را امسال نيروهاي بومي و محلي تشكيل مي دهند ، گفت كه بيشتر آنان هنگام شنا در نقاط حادثه خيز جان باختند.
كريميان تعداد افراد بومي جان باخته در درياي خزر را 9 نفراعلام كرد.
وي اضافه كرد : افراد محلي به دليل آشنايي با شنا در فضاي محدود داخل استخر و آببندان ، بدون توجه به تفاوت شنا در اين اماكن با دريا، هر جايي از ساحل وارد آب مي شوند و دربرخورد با موج شكافنده دريا دچار اضطراب و استرس شده و جان خود را از دست مي دهند.
كريميان بي توجهي افراد بومي به هشدارهاي ناجيان را دليل ديگري در بالا بودن آمار مرگ آنان دانست و خواستار توجه خانواده هاي بومي به اين هشدار و درگير نشدنشان با ناجيان شد.
مازندران 338 كيلومتر از ساحل خزر را در اختيار دارد . 370 نقطه حادثه خيز در ساحل استان شناسايي شد و در تابستان سال جاري 900 ناجي در اين نقاط مستقر شدند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم