امروز: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۲۱۸۳
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
همایش استانی کشت محصولات پاییزه با حضور مسئولان و مروجان بخش کشاورزی در ساری آغاز شد.
به گزارش تیتر امروز،حجت الاسلام علی فلاح مسئولان دفنر نهاد رهبری در جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه طبق فرمایشات قرآنی، خداوند از انسان خواسته تا زمین را آباد کنند افزود: انسان نیازهایش را باید به به وطیله زمین تامین کند.

وی حفظ زمین را وظیفه انسان دانست و گفت: اگر در زمینه کشاورزی وابسته باشیم در زمینه های دیگر نظیر اقتصاد و سیاست وابسته خواهیم بود از اینرو آبادکردن زمین وظیفه همگانی است.

وی با بیان اینکه در جهاد کشاورزی محصول را تولید می کنیم اظهار داشت: بخش های تحقیقاتی باید نسبت به میزان تاثیرات محصولات در جامعه پژوهش و تحقیق کنند.

مسئول دفتر نهاد رهبری سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به تولید رقم های متنوع برنج گفت: آمار ابتلای به سرطان و استفاده از کودهای شیمیایی در تولید، از بین نرفتن آلودگی سموسم شیمیایی، شروع بیماری هایی نظیر ام اس و غیره همگی ناشی از نوع تغذیه ای است که داریم.

وی افزود: مصرف بذر و کود در اراضی بیش از اندازه استاندارد است و در حال حاضر در هر هکتار در هر مترمربع ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم بذر می کاریم ولی میزان برداشت محصول بین دو تا ۵ تن است ولی در قرآن آمده که به ازای این بذر باید ۷۰ تا ۱۰۰ تن محصول باید برداشت کنیم بنابراین اشکال کار در بذر و زمین را باید کشف کنیم.

حجت الاسلام فلاح با عنوان اینکه در قرآن کریم نوع زمین و آب برای زراع/ مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم