امروز: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۲۱۳۸
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
جلسه شورای اداری مازندران با حضور وزیر علوم و استاندار و مدیران و مسئولین استان برگزار شد. ‎

با حضور وزیر علوم و استاندار مازندران:

دانشگاه‌های مازندران چهار تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی امضاء کردند

چهار تفاهم‌نامه همکاری میان دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های مازندران جهت اجرای پروژه‌ها و پژوهش‌های علمی عصر امروز سه‌شنبه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار مازندران در جلسه شورای اداری مازندران در ساری منعقد شد. ‎

یکی از این تفاهم نامه ها تهیه سند توسعه منابع آب استان مازندران توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با شرکت آب منطقه ای مازندران است.

موافقت نامه بررسی و ارزیابی مسائل مدیریت آب و ارائه راهکار ارتقاء و بهبود مدیریت آبی در استان از سوی آب منطقه ای و دانشگاه کشاورزی ساری هم از دیگر تفاهم نامه منعقد شده امروز در حضور وزیر علوم و استاندار مازندران بود.

همچنین در مراسم امروز موافقت نامه "مطالعه و طراحی تهیه سند توسعه بخش کشاورزی استان مازندران ” بین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و سازمان جهاد کشاورزی به امضای طرفین رسید.

علاوه بر این دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و شرکت آب منطقه ای مازندران با یکدیگر تفاهم نامه همکاری در تمام زمینه های مرتبط میان این دو نهاد امضا کردند.

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه دستاوردهای دانشگاه‌های کشور در بازه زمانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قابل دفاع است، گفت: اکنون تمامی دانشگاه‌های کشور به مسیر تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم و تبدیل علم به ثروت ورود پیدا کرده‌اند. ‎

دانشگاه های کشور با وزارتخانه های مختلف قرارداد های بزرگ و کلان تحقیقاتی دارند

منصور غلامی در جلسه شورای اداری مازندران در ساری افزود: منظور از دانشگاه نسل سوم دانشگاه کارآفرین است، ولی نباید کارآفرینی را با اشتغال‌زایی اشتباه گرفت و شغل ایجاد کردن وظیفه دانشگاه نیست زیرا اصلا ارتباطی با کارویژه دانشگاه ندارد.

وزیر علوم اظهار داشت: نمی توان به راحتی دانشگاه ها را محکوم به بلا استفاده بودن و غیر کاربردی بودن کرد، زیرا در دوره‌های مختلف دانشگاه‌ های کشور لیاقت و حضور خود را ثابت کرده اند و گواه آن هم کسب جایگاه پانزدهمی ایران در عرصه پژوهشی و علمی است.

وی افزود: اکنون دانشگاه های کشور با وزارتخانه های مختلف قرارداد های بزرگ و کلان تحقیقاتی دارند و بسیاری از این قراردادها برآورد ملی و حتی برای آینده کشور حیاتی هستند.

غلامی گفت: یکی از زمینه های خوب و مثال زدنی همکاری دانشگاه‌ ها و مراکز علمی کشور با بخش های صنعتی، دستاورد های بزرگ در صنایع دفاعی است که امروز ایران را در زمره قدرت های بزرگ نظامی قراداده است.

وی با اعلام این که تمامی سفارش هایی که به دانشگاه ها سپرده شده تاکنون به بهترین شکل اجرا شد، افزود: باید دستگاه های اجریی برای حل مشکلات مدیریتی به سراغ دانشگاه ها بروند تا دانشگاه نیز از نیاز های خارج از خود مطلع شوند و برای حل آن ورود کنند.

وزیر علوم در این نشست از مدیران دستگاههای اجرایی خواست تا به صورت مستقیم نیازهای خود را به دانشگاهها عرضه کنند و از نامه نگاری و ارتباط کتبی خارج شوند.

وی تاکید کرد: امروز جهان بر مبنای علم و دانش مدیریت می شود و ما نمی توانیم فارغ از دانش روز مدیریت موثر داشته باشیم و لازم هم نیست مدیران تمام جنبه های کاری خود را مطالعه کنند و مشاوران علمی و مجرب در دانشگاه حاضر با همکاری با دستگاه ها هستند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم