امروز: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۲۱۲۷
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
رئیس دانشگاه مازندران:
کوروش نوذری ظرفیت بالای نخبه پروری را از نقاط قوت مراکز آموزش عالی در استان بیان کرد و گفت: ۳۵۰۰ دانشجو و استاد نخبه در استان شناسایی شده است.
به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر، کوروش نوذری در شورای اداری استان با بیان اینکه در سال های اخیر شماری از دانشگاه ها از تحت پوشش دانشگاه مازندران جدا شدند گفت: دانشگاه مازندران نقش مولد و پررنگی در استان ایفا کرده است.

وی افزود: ۲۲ هزار و ۹۱۸ دانشجو در دانشگاه های دولتی مازندران، ۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور، ۴۳ هزار نفر در دانشگاه آزاد، ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه علمی و کاربری و ۴۱ هزار نفر در دانشگاه های غیرانتفاعی تحصیل می کنند.

نوذری با اظهار اینکه ۱۴۹ هزار دانشجو در مجموع در مازندران تحصیل می کنند تصریح کرد: در حالی که در دانشگاه های دولتی از استاندارد ملی تبعیت می کنیم اما در دانشگاه آزاد کمتر از استاندارد و در دانشگاه های غیرانتفاعی بیش از استاندارد ملی دانشجو داریم.

وی ادامه داد: ظرفیت بالای پذیرش دانشجو با حضور چهار هزار عضو علمی، تعداد فارغ التحصیلان، تولید شش درصد تولید علم در کشور با وجود پنج درصد اعضای هیئت علمی کشور، ظرفیت بالای نخبه پروری با دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی نخبه و هزار عضو هیئت علمی نخبه، پتانسیل بالای تحقیقاتی از جمله نقاط قوت آموزش عالی مازندران است.

نوذری گسترش مرزهای دانش را از جمله رسالت های دانشگاه بیان کرد و گفت: در حوزه علوم انسانی دانشگاه های مازندران از پتانسیل بالایی بهره مند است.

رئیس دانشگاه مازندران به چالش های فراروی دانشگاه های مازندران، جامعه محورنبودن فعالیت ها، عدم تناسب با تربیت دانش آموختگان با بازار کار، ارتباط ضعیف بین دانشگاه ها، توسعه بی رویه دانشگاه ها بدون توجه به آمایش سرزمینی، رشد کمی و بی رویه دانشگاه ها و افزایش صندلی های خالی در دانشگاه ها، کمبود امکانات و فضاهای آموزشی، ناکافی بودن تخصیص از جمله مشکلات است.

وی تعامل بین دستگاه ها و دانشگاه ها را ضروری دانست و اعتبارات یک درصد پژوهشی را ناکافی دانست و گفت: ناتوانی جامعه و بازار کار در جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی از مشکلات به شمار می رود.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم