امروز: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۲۱۲۷
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
رئیس دانشگاه مازندران:
کوروش نوذری ظرفیت بالای نخبه پروری را از نقاط قوت مراکز آموزش عالی در استان بیان کرد و گفت: ۳۵۰۰ دانشجو و استاد نخبه در استان شناسایی شده است.
به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر، کوروش نوذری در شورای اداری استان با بیان اینکه در سال های اخیر شماری از دانشگاه ها از تحت پوشش دانشگاه مازندران جدا شدند گفت: دانشگاه مازندران نقش مولد و پررنگی در استان ایفا کرده است.

وی افزود: ۲۲ هزار و ۹۱۸ دانشجو در دانشگاه های دولتی مازندران، ۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور، ۴۳ هزار نفر در دانشگاه آزاد، ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه علمی و کاربری و ۴۱ هزار نفر در دانشگاه های غیرانتفاعی تحصیل می کنند.

نوذری با اظهار اینکه ۱۴۹ هزار دانشجو در مجموع در مازندران تحصیل می کنند تصریح کرد: در حالی که در دانشگاه های دولتی از استاندارد ملی تبعیت می کنیم اما در دانشگاه آزاد کمتر از استاندارد و در دانشگاه های غیرانتفاعی بیش از استاندارد ملی دانشجو داریم.

وی ادامه داد: ظرفیت بالای پذیرش دانشجو با حضور چهار هزار عضو علمی، تعداد فارغ التحصیلان، تولید شش درصد تولید علم در کشور با وجود پنج درصد اعضای هیئت علمی کشور، ظرفیت بالای نخبه پروری با دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی نخبه و هزار عضو هیئت علمی نخبه، پتانسیل بالای تحقیقاتی از جمله نقاط قوت آموزش عالی مازندران است.

نوذری گسترش مرزهای دانش را از جمله رسالت های دانشگاه بیان کرد و گفت: در حوزه علوم انسانی دانشگاه های مازندران از پتانسیل بالایی بهره مند است.

رئیس دانشگاه مازندران به چالش های فراروی دانشگاه های مازندران، جامعه محورنبودن فعالیت ها، عدم تناسب با تربیت دانش آموختگان با بازار کار، ارتباط ضعیف بین دانشگاه ها، توسعه بی رویه دانشگاه ها بدون توجه به آمایش سرزمینی، رشد کمی و بی رویه دانشگاه ها و افزایش صندلی های خالی در دانشگاه ها، کمبود امکانات و فضاهای آموزشی، ناکافی بودن تخصیص از جمله مشکلات است.

وی تعامل بین دستگاه ها و دانشگاه ها را ضروری دانست و اعتبارات یک درصد پژوهشی را ناکافی دانست و گفت: ناتوانی جامعه و بازار کار در جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی از مشکلات به شمار می رود.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم