امروز: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۱۹۶۳
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
گروهی از فیلمسازان و علاقمندان مازنی سینما با موضوع بررسی چالش های پیش روی این هنر در حوزه هنری مازندران گرد هم آمدند.

به گزارش تیتر امروز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری مازندران در این نشست که ۲۳ شهریور۹۸ به مناسبت روز ملی سینما برگزار شد یاسر یمینی کارشناس مجری برنامه ضمن اشاره به این محفل به عنوان گردهمایی صمیمی و بی تکلف مواردی همچون چشم انداز تولید فیلم و دامنه آموزشٰ فیلمسازی توسط نهاد ها و دستگاههای ذیربط در استان، انگیزه برگزاری جشنواره ها و میزان توجه به کارگاههای آموزشی و جریان آموزش، مکانیزم سفارش تولید به هنرمندان توسط سازمانها، توجه به سطوح مختلف حرفه ای و آماتور هنرمندان، ارتباط بین سازمانی برای ایجاد هدفمندی در فرایند تولید و… را به عنوان نکاتی قابل بحث مطرح ساخت.
در ادامه حاضرین درباره نکات مطرح شده و موارد ی مانند ضعف و یا نبود نظام نامه های مشخص در گستره فعالیت های سینمایی کشور، میزان جدیت و کارامدی صنوف سینمایی، نبود نگاه حرفه ای و تخصصی در استان، تمرکز امکانات و شرایط در مرکز کشور، پرداخت انحصاری به آموزش و یا تولید در ادوار مختلف در استان، نپذیرفتن کار جمعی توسط هنرمندان، مهاجرت هنرمندان استان به پایتخت و تبعات آن، توجه به نقش اثر گذار و رسانه ای سینما، حضور مشاوران کاربلد و هنرمند در کنار مدیران رده بالای استان و چالش ها و فرصت های موجود بحث هایی را مطرح ساختند.
مهدی معصومی گرجی سرپرست حوزه هنری مازندران در پایان این محفل صمیمی که با استقبال هنرمندان علاقمند و اهالی رسانه همراه شد طرح مطالبات را حق هنرمند برشمرد و گفت: فیلم دارای بیانی اثر گذار بوده و براحتی میتواند به بازنمایی ارزشها در جامعه بپردازد.
وی با ذکر این نکته که هنرمند هم مانند هر انسانی نیازهای مادی خود را دارد ادامه داد: ما به رغم بودجه محدود تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا بتوانیم با مشارکت و رایزنی های جنبی به نتایج مطلوبی در حمایت دست یابیم با این حال تجربه سرمایه گذاری بر روی آثار ارزشمند و خوش ساخت ما را به این نتیجه رساند که باید شکل حمایت خود را مدیریت کنیم.
معصومی گرجی افزود: داشتن نام هنرمند نیازمند پشتکار و تجربه است نه ادعا و بداخلاقی که این اساسا با مشی هنر ما سازگار نیست و این خلق نیکو هست که باعث خلق اثر ماندگار و همه پسند در جامعه می شود.
شایان ذکر است که مقرر شد تا نشست فوق در فصلهای آتی با موضوعات مشخصی بصورت بحث های آزاد و یا هم اندیشی ادامه یابد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم