امروز: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۱۸۳۷
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
معاون آموزش و پرورش مازندران خبرداد
میرشفیعی با بیان اینکه در مقطع ابتدایی با کمبود معلم روبرو هستیم، گفت: در حال حاضر بیش از 12 هزار معلم ابتدایی داریم راهکار جبران کمبود معلم از طریق حق‌التدریس‌ها و ورودی دانشگاه فرهنگیان است.

«سید عیسی میرشفیعی» در گفت‌وگو با تیتر امروز، با اعلام اینکه 2 هزار و 800 مدرسه پایه ابتدایی در مازندران پذیرش دانش‌آموز در 6 پایه را دارند، اظهار کرد: سال گذشته 44 هزار و 300 دانش‎آموز پایه اول وارد فضای تحصیلی شدند؛ پیش بینی می‌شود امسال در این مقطع به 45 هزار دانش‌آموز برسد.

او با اعلام اینکه آموزش و پرورش مازندران در انسداد مبادی بی‌سوادی رتبه خوبی در کشوری دارد افزود: سال گذشته 2 هزار و 200 دانش‌آموز متولد مازندران در سال تحصیلی وارد مدارس نشدند این افراد براساس کد ملی ردیابی می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران وارد نشدن به مدرسه را دلیل بر ترک تحصیل ندانست و گفت: تعدادی از نوآموزان آموزش پذیر نیستند، برخی نیز به استان‌های دیگر منتقل می‌شوند.

این مسئول راهکار شناسایی افراد محروم از تحصیل را از طریق اداره کار، بهزیستی و کمیته امداد دانست و ادامه داد: گروه‌های آسیب پذیر جامعه و بخشی از کودکان کار که در شرایط سخت زندگی می‌کنند بیشترین افراد محروم از تحصیل هستند.

میرشفیعی با اعلام اینکه شناسایی بازماندگان از تحصیل در روستاها راحت‌تر از شهر است، تصریح کرد: برای این بخش ابزارشناسایی نداریم.

او با اشاره به محدودیت‌های اقتصادی و معضلاتی که در پیش روی آموزش و پرورش وجود دارد اظهار کرد: فضای آموزشی حتی برای یک دانش‌آموز در دورترین نقطه استان ایجاد می‌شود این در حالیست که در مازندران 12 کلاس تک دانش‌‌آموز داریم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران معتقد است در آموزش ابتدایی چیزی به نام حدنصاب در کمیت دانش‌آموز نباید داشته باشیم.

این مسئول میزان مطالبات اجتماعی را در توجه دولت به آموزش و پرورش موثر دانست و گفت: پارسال بیش از 41 هزار نوآموز پیش دبستانی ثبت نام شدند این در حالیست که 2 هزار نفر که زیر نظر بهزیستی بودند هم آموزش‌های لازم را از طریق آموزش و پرورش گذراندند.

میرشفیعی با تاکید بر اینکه لازم است پیش دبستانی‌ها با محتوای آموزشی که آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است پیش بروند، افزود: انتظار ما از جامعه این است در حوزه پیش دبستانی آن دسته از مراکزی که زیر پوشش ما نیستند در نظارت و کنترل آموزش و پرورش باشند این در حالیست که امسال نظارت جدی صورت می‌گیرد حتی به تعطیلی مراکز پیش دبستانی برسد.

او یادآور شد: لازم است مراکز پیش دبستانی فقط به دوران کودکی بپردازد؛ کودک نباید سریع به دوران بزرگسالی منتقل شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه معرفی و استفاده از هرگونه کتاب کمک آموزشی برای دانش‌آموزان ممنوع است، اظهار کرد: همچنین برگزاری هر نوع آزمون برای ثبت نام دانش‌آموزان برای ورود به مدارس ممنوع است حتی به لغو ابلاغ مدیر و مسئولان مدرسه هم خواهد رسید.

این مسئول افزود: سال گذشته 44 هزار و 300 دانش‌آموز پایه اول ابتدایی داشتیم؛ پیش بینی می‌شود امسال به 45 هزار دانش‌آموز هم برسد.

میرشفیعی با بیان اینکه با کمبود معلم روبرو هستیم، گفت: بیش از 12 هزار معلم ابتدایی داریم راهکار جبران کمبود معلم از طریق حق‌التدریس‌ها و ورودی دانشگاه فرهنگیان است.

او با اشاره به اینکه تغییراتی در کتاب دوران دبستان نداریم فقط اصلاحات انجام می‌شود، تصریح کرد: نظام تعلیم و تربیت باید معلم توانمند، کتاب در حد چارچوب و فرایند ثابت داشته باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران بیشترین مشکلات مقطع ابتدایی را به انتظار خانواده‌ها از کودکان و مدرسه دانست و گفت: رویکرد‌هایی که در حوزه آموزش و پرورش ابتدایی داریم خانواده‌ها راغب به این رویکرد نیستند لازم است آموزش والدین در این بخش بیشتر باشد.

این مسئول هدف از آموزش دوران ابتدایی را پرورش و تقویت حافظه دانش‌آموزان دانست و خاطرنشان کرد: لازم است جامعه به پرورش ذهن کودکان توجه داشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم