امروز: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۱۳۷۳
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
خواستگار شرور در اقدامی هولناک پدربزرگ دختر موردعلاقه اش را زنده زنده در آتش کشت. این قاتل آتش افروز قصاص نمی شود اما پولی برای پرداخت دیه هم ندارد.

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 


 

انتقام جویی

آرش 25 ساله که چندین سابقه شرارت و درگیری در پرونده اش دارد دوم اردیبهشت 93 به دنبال آتش سوزی عمدی درمحله قلعه مرغی تهران باعث سوختن  پدربزرگ دختر مورد علاقه اش و مرگ وی و همچنین سوختگی های سطحی دو پسر قربانی شد.

 

در دادگاه

خواستگار شرور در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران در حالی  پای میز محاکمه ایستاد که فرزندان قربانی برای وی  حکم قصاص خواستند.  در این جلسه پسربزرگ مقتول گفت: آرش خواستگار خواهرزاده‌ام به نام نیلوفر بود. من در خانه پدری ام خواب بودم که سر و صدا شنیدم. 

 

وقتی مقابل در خانه رفتم آرش را که پسر همسایه مان بود در حالی که قمه در دست داشت دیدم.همان موقع پدر و برادرم به سمت آرش رفتند و او قمه اش را به زمین انداخت و یک بطری بنزین را آتش زد و به سمت ما پرتاب کرد. من از ناحیه دست و برادرم از ناحیه کمر دچار سوختگی شدیم اما  شدت سوختگی پدرمان زیاد بود. او به بیمارستان منتقل شد اما چند روز بعد جان سپرد.

 

ما هنوز نمی دانیم آرش با چه انگیزه ای مقابل در خانه پدرمان آمد و قصد آتش زدن آن جا را داشت.  سپس پسر جوان  به دفاع از خود پرداخت و گفت: باور کنید قصد کشتن پدربزرگ نیلوفر را نداشتم.من  فقط برای این که آن ها را بترسانم با گالن بنزین مقابل خانه شان رفتم ولی بنزین یک‌باره آتش گرفت و پدربزرگ نیلوفر دچار سوختگی شدید شد.

 

تبرئه از قتل عمدی

 در پایان جلسه قضات آرش را از قتل عمدی تبرئه و وی را به جرم قتل شبه عمد به پرداخت دیه  و زندان محکوم کردند.  به این ترتیب آرش با قرار وثیقه آزاد شد تا بتواند دیه را بپردازد ولی به دلیل شرکت در یک نزاع دسته جمعی در سال 93 بار دیگر دستگیر شد و به زندان افتاد.

 

پولی ندارم

وی درخواست اعسار را مطرح  کرد و از قضات دادگاه کمک خواست.  مرد آتش افروز دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربان زاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد. آرش در تشریح جزییات ماجرا گفت: من به نیلوفر علاقه مند بودم و به خواستگاری اش هم رفته بودم تا این که مادر او با من  تماس گرفت و گفت مادرم به او حرف های نامربوط زده است. همان موقع از مادرم گله کردم اما او گفت حرفی به مادر نیلوفر نزده است. می خواستم مقابل در خانه شان بروم و ماجرا را پیگیری کنم که از مقابل در خانه سر و صدایی شنیدم. 

 

چون چند ساعت قبل  به خاطر نیلوفر با چند پسر جوان درگیر شده بودم گمان کردم پسران جوان برای انتقام جویی مقابل در خانه مان آمده اند. شمشیر تزیینی را که روی دیوار اتاق داشتم برداشتم و مقابل در خانه رفتم اما ناباورانه با پدربزرگ و دایی های نیلوفر روبه رو شدم. من شمشیر را زمین انداختم اما آن ها شروع به ناسزا گویی کردند، می گفتند مادرم پشت سر نیلوفر حرف های نامربوط  زده است.

 

آن ها به سمت من حمله کردند و من برای دفاع از خودم بطری بنزینی را که در حیاط داشتیم آتش زدم و به سمت شان پرتاب کردم  اما باور کنید هرگز فکر نمی کردم این ماجرا باعث مرگ پدربزرگ نیلوفر شود.  وی ادامه داد:می دانم در زندگی ام اشتباهات زیادی مرتکب شده ام.تا زمانی که در زندان باشم نمی توانم دیه را بپردازم. هیچ دارایی ندارم. به همین دلیل از قضات  تقاضا دارم تا با تقسیط دیه موافقت کنند.

 

چنان چه آزاد شوم کار می کنم و دیه را قسطی می پردازم. وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود ، گفت: تنها برادرم دو ماه مانده به ازدواجش در تصادف رانندگی کشته شد. خواهرم به بیماری سرطان مبتلا شده و همه امید پدر و مادرم به من است تا آزاد شوم.از دادگاه تقاضا دارم به خاطر پدر و مادر پیرم با تقسیط دیه موافقت کنند تا از زندان آزاد شوم و کار کنم و دیه را بپردازم.   در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شدند تا درباره درخواست این متهم اظهارنظر کنند.

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم