امروز: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۱۳۲۱
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: استاندار مازندران تاکید بر ارتقا ۳۰ درصدی مدیریتی بانوان دارند این طرح از ابتکارات ایشان بود.


به گزارش تیتر امروز،
سمیه قاسمی طوسی در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد اظهار  کرد: استاندار مازندران تاکید بر ارتقا ۳۰ درصدی مدیریتی بانوان دارند این طرح از ابتکارات ایشان بود.
او با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: لازم است به این مناسبت برنامه های فرهنگی فاخر ساخته شود تا رشادتمندی های رزمندگان به نسل های آتی انتقال داده شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه نسبت به سال گذشته ارتباط این اداره کل با رسانه ها منسجم تر شد افزود: در حوزه سلامت انتظار می رود در حوزه سلامت روستایی، دختران جوان و مادرانی که قصد دارند دوره بارداری را بگذرانند همایش های متعددی به صورت تخصصی برگزار شد.
این مسوول تعامل با دستگاه های اجرایی که موضوع خانواده ها باید به درستی تبیین شود را از دیگر فعالیت های خود دانست و تصریح کرد: باهمکاری سازمان جهاد کشاورزی تلاش شد تا محصولات کشاورزی سالم و بدون سموم وارد سبد خانوار شود. که در این زمینه اموزش های لازم نیز داده شد.
قاسمی طوسی طرح تدوین سند وضعیت و ارتقا زنان استان را از دیگر برنامه های این اداره کل در سال گذشته بود،یادآور شد: این طرح با برون سپاری مورد تایید معاونت زنان ریاست جمهوری رسید که در این طرح راهبردهای مشخصی شامل وضعیت ازدواج و طلاق، ورزش، مشارکت و سیاسی و مدنی بانوان و ع غیره را شامل می شود.
او با بیان اینکه حوزه زنان فرابخشی است،گفت: اگر غیر از این باشد به توسعه باید شک کنیم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران بحث عفاف و حجاب را از دیگر موضوعات محوری در جامعه دانست و افزود: نسل جوان را باید باور کنیم و براساس سلایق و عقلایق آنچه هستند قبول داشته باشیم. در این زمینه طرح های متفاوتی برای تبیین پوشش اسلامی در قالب برپایی نمایشگاه مورد توجه قرار گرفت.
این مسوول خاطرنشان کرد: بحث کودکان بازمانده از تحصیل از دیگر موضوعاتیست که مورد توجه این اداره کل قرار گرفته است که طبق امار ۲ هزار نفر بازمانده از تحصیل داریم که باید مورد بررسی قرار گیرند.
قاسمی طوسی در خصوص حقوق کودک و هویت این قشر گفت: به لحاظ حساسیت ویژه به کودکان، تشکلهای مردمی متعددی در  این زمینه فعال هستند..
او  با بیان اینکه در حوزه زنان سرپرست خانوار و مشاغل خانگی اداره کل امور بانوان در کنار سایر دستگاه ها فعال است، اظهار کرد: موضوعات معیشتی و مشاغل بانوان مورد توجه قرار گرفت.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران بحث نشاط اجتماعی از دیگر طرح های قابل اجرا در استان بوده است. یاداور شد: مباحث اقتصادی، کارافرینی و فرصت، آموزش، سلامت و اطمینان و امنیت و ازادی فردی از شاخص های این طرح است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم