امروز: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۱۲۱۴
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
روزنامه شهروند با یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره طرح «زیست شبانه» و حواشی آن گفتگو کرده است.
به گزارش تیتر امروز به نقل از روزنامه شهروند با یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره طرح «زیست شبانه» و حواشی آن گفتگو کرده است.

عضو شورا: ایام محرم، همان «زیست شبانه» است

بخشی از حرف‌های شهربانو امانی را بخوانید:

* الان که در آستانه ماه محرم هستیم، هیات‌های عزاداری و حضور مردم در مساجد در شب به گونه‌ای است که در راستای زیست شبانه تعریف می‌شود.

* ماه رمضان هم همین طور است بسیاری از مناسک و آئین‌های ملی و مذهبی ایرانیان در شب جریان دارد که زیست شبانه در آن اتفاق می‌افتد.

زیست شبانه در بسیاری از نقاط تهران به شکل طبیعی وجود دارد و دوم این که نظارت کافی برای ساماندهی این نوع زیست وجود ندارد.

شرایط زندگی مردم به گونه‌ای است که طرح زیست شبانه ناخودآگاه اتفاق افتاده و جریان دارد، بنابراین معتقدم که هر جا مردم و خانواده‌ها حضور دارند به تبع امنیت آن هم وجود دارد و با کاهش هنجارها شرایط برای ارزش‌های اجتماعی فراهم می‌شود.

در طرح زیست شبانه جای پاتوق بزهکاران را پاتوق خانواده می‌گیرد. خانواده‌ها در این طرح می‌دانند فرزندانشان کجا می‌روند و به چه کاری مشغول هستند.

برخی از مناسبات تجاری - مالی مستقیم با معاش مردم در ارتباط است در شب جریان دارد. نادیده گرفتن این چرخه هم ضایع کردن حق شهروندان است که تمایل به زیست شبانه دارند و هم معاش و مناسبات اقتصادی برخی از مردم را به خاطر می اندازد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم