امروز: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۱۰۷۶
۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد
جلالی جواران از انحلال مراکز علمی کاربردی وابسته به دولت تا پایان سال 1398 خبر داد و گفت: براساس مصوبه شورای عالی اداری کشور مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید به بخش غیردولتی واگذار شوند، در غیر این صورت این مراکز منحل خواهند شد.
به گزارش تیتر امروز، مختار جلالی جواران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از 800 رشته محل در 1100مرکز زیر نظر دانشگاه علمی کاربردی دایر است، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های دانشگاه علمی کاربردی رسیدن مراکز به سطح یک و در عرصه بین‌المللی جذب دانشجویان خارجی است.

او با اشاره به اینکه جذب دانشجویان خارجی به معنی اروپایی بودن دانشجویان نیست، افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند با افزایش خدمات و آموزش کیفی خود از کشورهای همسایه نیز دانشجو جذب کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با توجه به لزوم دیپلماسی علمی در کنار دیپلماسی سیاسی در کشور تمام تلاش این دانشگاه این است مراکز علمی کاربردی که به سطح یک می‌رسند بتوانند دانشجوی خارجی جذب کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی تصریح کرد: بر اساس برآوردها در حال حاضر فقط 500 دانشجوی خارجی داریم که رقم مطلوبی نیست، زیرا بر اساس تکلیف به دانشگاه‌های علمی و کاربردی باید 10 درصد از حدود 450هزار دانشجوی علمی کاربردی کشور، خارجی باشند.

این مسئول علمی کشور از انحلال مراکز علمی کاربردی وابسته به دولت تا پایان سال 1398 خبر داد و گفت: براساس مصوبه شورای عالی اداری کشور مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید به بخش غیردولتی واگذار شوند، در غیر این صورت این مراکز منحل خواهند شد.

جلالی با بیان اینکه ماموریت گرا شدن مراکز تحت پوشش دانشگاه جامع علمی کاربردی از تکالیف ما در سال‌های اخیر است، افزود: امسال ساماندهی رشته‌های اشباع شده از نظر دانشجو مدنظر قرار گرفت و رشته‌هایی که بیش از 10 برابر نیاز استان‍ها دانشجو داشته تعدیل رشته صورت گرفت.

او با تاکید براینکه ارتقای کیفی دانشگاه جامع علمی کاربردی مد نظر قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دانشگاه‌های نسل اول و دوم دارای اهداف و ماموریت‌های کاملا متفاوتی است به طوری که در این دانشگاه 60 درصد دروس به صورت عملی و 40 درصد به صورت تئوری و نظری است.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی در دو سال متوالی در جهت کیفی سازی مراکز اظهار کرد: هدف ما کسب مهارت است نه مدرک؛ باید طوری رفتار شود که مدرک در اولویت سوم و چهارم قرار گیرد.

این مسئول افزود: خوشبختانه تب مدرک در دانشگاه جامع علمی کاربردی فروکش کرده است.

جلالی جواران با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان تنها دانشگاه کشور، معاونت نظارت دارد، خاطرنشان کرد: برخی از مراکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی در گذشته صرفا به دنبال منافع تجاری و اقتصادی بودند اما امروز به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد مراکز کم کیفیت و بی کیفیت که تنها ختم به مدرک گرایی می‌شدند ادامه حیات دهند.

او در پاسخ به سوال خبرنگار تیتر امروز در خصوص پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی گفت: طبق اساسنامه دانشگاه هیچ منعی برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه وجود ندارد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: اما اصرار ما در این است با توجه به مهارت افزایی دانشجویان در مقطع کاردانی و کارشناسی فعلا به این مقوله ورود نکنیم چرا که دانشگاه‌های دیگر در کشور می‌توانند این کار را به خوبی انجام دهند.

این مسئول یادآور شد: طبق برنامه ششم توسعه تا پایان این برنامه 30 درصد دانشجویان کشور باید دانشجویان مهارتی باشند که متاسفانه این رقم در حال حاضر 12 درصد است.

جلالی با بیان اینکه باید این عقب ماندگی را تا پایان برنامه با کمک دانشگاه فنی و حرفه‌ای جبران کنیم، افزود: هدف ما ایجاد رقابت سالم و حمایت از مراکزیست که به سطح یک رسیده‌اند.

قابل ذکر است مطرح شود در این مراسم از پایگاه خبری چند رسانه‌ای تیتر امروز به دلیل پوشش اخبار و تعامل رسانه‌ای با دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان رسانه برتر در استان مازندران تجلیل شد.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم