امروز: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۰۸۳۶
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
کلاردشت دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و همان ته‌مانده زیبایی‌هایش نیز در حال زوال است اما باز هم دستان متعدی و متجاوز دست از سر همان ته‌مانده‌ها برنمی‌دارند!
تیتر امروز: کلاردشت روزهایی را به یاد دارد که فقط خودش بود و خدای زیبایی‌ها... بکر بکر بکر همچون بهشتی گمشده در گوشه‌ای از این پهنه گیتی آرمیده بود... آنگاه که پای انسانی به آنجا نرسیده بود و دستی برای تعدی به درختان ستبر و کوه‌های سرافرازش از آستین جهل و حرص و آز بیرون نیامده بود...
کلاردشت روزهایی را به یاد دارد که آسمانش بی‌ابر بی‌صبرانه بر زمینش سایه انداخته بود و گل‌ها و گیاهان وحشی‌اش رها در دستان وحشی و ناآرام باد بودند.
اما طولی نکشید که آوازه زیبایی‌ها و رهایی‌های این تکه از بهشت زمینی خدا به گوش نامردمان رسید و از ان زمان به بعد دیگر کلاردشت رنگ آسایش را به خود ندید و یک آب خوش از گلویش پایین نرفت...!!
اندکی نگذشت که بر کوه‌های بالابلندش، ویلاهای بی‌آبرو سر بلند کردند و بر آسمان بی‌ابرش طعنه زدند.
حالا یک کلاردشت مانده است با کوهی از غصه‌های فروخورده و خشم‌های سرکوب شده‌ای که همچون آتش‌فشان در حال انفجار است.
البته در این سالها دستانی هم به نوازش (برای جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری‌های بیشتر) به سمت کلاردشت دراز شدند، اما آش آنقدر شور شد (حجم تخریب‌ها و تغییر کاربری‌ها آنقدر زیاد شد) که حتی صدای آشپز (ویلاسازان) هم درآمد و حالا بسیاری از کسانی که در سالهای گذشته ویلایی برای خود ساخته بودند امروز به دلیل انبوه ویلاسازی‌ها و به هم خوردن نظم طبیعی منطقه و جنگل‌تراشی به قیمت ویلاسازی، حاضرند همان ویلاهایی را که روزی با هزار امید و آرزو ساخته بودند، زیر قیمت بفروشند...!

و حالا از کلاردشت خبر می‌رسد که ۷ هزار متر مربع از اراضی ملی کلاردشت رفع تصرف شد.
این خبر در حالی از سوی یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاردشت در خصوص مناطق حسن کیف و رودبارک مطرح شده است که در همین ماه گذشته خبر ساخت بالابر در منطقه رودبارک توسط یک فرد برای دسترسی راحت‌تر به ویلایش در ارتفاعات، سر و صدای زیادی را در میان اصحاب رسانه و مردم عادی به پا کرده بود و همگان مات و متحیر بودند که چگونه فردی در روز روشن و بدون کمترین ترس و واهمه‌ای چنین بلای بزرگی را بر سر یک کوه هوار کرده است و مسوولان امر کجا بودند وقتی این بنای عظیم‌الجثه در حال ساخت بود؟؟!!

به هر روی کلاردشت، بهشت گمشده دیروز دیگر کمتر رمقی برایش باقی مانده است که بخواهد با ناملایمات مبارزه کند اما وظیفه تک تک ما مازنی‌هاست که با روشنگری‌ها و افشاگری‌هایمان نگذاریم همین اندک خاطره محوی که از روزهای طلایی کلاردشت باقی مانده است به محاق فراموشی سپرده شود...!

و کاش یادمان باشد که مرگ طبیعت مرگ انسان است و هر آنکس که طبیعت را چنین خوار و ذلیل و پریشان بخواهد، خودش نیز خوار و ذلیل و پریشان خواهد شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم