امروز: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۰۷۶۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
برگزاری نمایشگاه‌های بی‌کیفیت تهدیدی برای برند محصولات کشاورزی مازندران به‌شمار می‌رود و از این رو باید از برگزاری نمایشگاه‌های بی‌کیفیت و بی‌محتوا در سطح استان خودداری شود تا برندهای استان بی‌جهت تخریب نشود.
به گزارش تیتر امروز به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، این روزها شاهد برپایی نمایشگاه‌های متعددی با برند تولیدات کشاورزی در سطح استان هستیم که نه تنها توانمندی‌های کشاورزان را در معرض نمایش قرار نمی‌دهد بلکه سوغات و هدایای سایر استان‌ها در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های کشاورزی مازندران که نگین کشاورزی ایران است خودنمایی می‌کند.

یکسال اخیر در هر نمایشگاهی که حضور پیدا می‌کنیم گزارشات میدانی از بازدیدکنندگان حاکی از این است که برگزاری نمایشگاه‌ها نه تنها با یکنواختی همراه شده است بلکه با عنوان آن محصولی که تبلیغات می‌شود در غرفه‌ها خبری از آن محصول نیست و همین امر رغبت را برای حضور بازدیدکنندگان کمرنگ می‌کند.

گزارشات مردمی حکایت از این دارد که نمایشگاه‌ها تنها برای برگزارکنندگان آن سودآور و لذتبخش است و منفعتی برای تولیدکنندگان داخلی ندارد.

در این زمینه گفتگویی با عزیزاله شهیدی‌فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره برگزاری جشنواره‌هایی با نام کشاورزی اما با عرضه تولیدات سایر استان‌ها انجام دادیم و پرسیدیم ضرورت برگزاری چنین جشنواره‌هایی چیست و چرا دست‌اندرکاران بخش کشاورزی در این زمینه ورود پیدا نمی‌کنند تا جلوی نمایشگاه‌هایی که هیچگونه نفعی برای استان ندارد گرفته شود؟

شهیدی‌فر اظهار کرد: مازندران توانمندی بسیار بالایی در تولیدات کشاورزی دارد و در تولید محصولات کشاورزی کشور منحصر به فرد است و همین عامل این استان را از سایر استان‌ها متمایز می‌کند.

*جلوی نمایشگاه‌های بی‌کیفیت گرفته شود

وی با بیان اینکه مازندران در 25 محصول کشاورزی که جزء محصولات صادراتی، اشتغالزا و استراتژیک است رتبه‌های برتر را در کشور به خود اختصاص داده است، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌ها کمک فراوانی به توسعه صادرات محصولات کشاورزی مازندران می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها باید در استان به صورت هدفمند و توانمند برگزار شود، افزود: باید مدیریت و برنامه‌ریزی دقیقی برای برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها در استان صورت گیرد.

این مسؤول تصریح کرد: باید از برگزاری نمایشگاه‌های بی‌کیفیت و بی‌محتوا در سطح استان خودداری شود تا برندهای استان بی‌جهت تخریب نشود.

*اجازه سوءاستفاده نمی‌دهیم

شهیدی‌فر با تاکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم از برند و ظرفیت جهاد کشاورزی و تولیدات این بخش سوءاستفاده شود، گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها در ساری، قائمشهر و سایر شهرستان‌ها باید مدیریت شده باشد تا هر کسی به خود اجازه ندهد با برند محصولات کشاورزی اقدام به برگزاری جشنواره کند.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه شهرستان ساری دارای مرکز نمایشگاهی با ظرفیت بالایی است و جهاد کشاورزی همکاری لازم را با مرکز نیاوران در برپایی نمایشگاه‌های این شهرستان دارد تا اهداف جهاد کشاورزی در توسعه صادرات و ارائه توانمندی‌های کشاورزی این استان به کشورهای حاشیه دریای خزر و سایر کشورهای هدف گسترش یابد.

 مازندران با دارا بودن ظرفیت‌های بسیار گسترده در حوزه تولیدات کشاورزی و برپایی نمایشگاه‌های مرتبط با این حوزه می‌تواند رونق تولید و افزایش صادرات را برای مازندران به همراه داشته باشد و امیدواریم از این پس برگزاری نمایشگاه‌ها به دست افراد کاردان و ماهر سپرده شود تا رضایت را برای کشاورزان به همراه داشته باشد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم