امروز: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۰۶۲۹
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
استاندار مازندران:
احمد حسین زادگان، میزان مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر را ۳۷۰ میلیون دلار بیان کرد.
به گزارش تیتر امروز، احمد حسین زادگان در مراسم روز ملی دریای خزر با تاکید بر رفع جبران عقب ماندگی ها در حوزه دریای خزر گفت: متاسفانه کشورها سعی می کنند با از بین بردن محیط زیست عقب ماندگی خود را جبران کنند.

وی افزود: کشورهای توسعه یافته به خاطر دستیابی به تولیدات بیشتر به محیط زیست آسیب می رسانند و کشورهای در حال توسعه و جهان سوم با الگوبرداری از کشورهای توسعه یافته به تخریب محیط زیست می پردازند تا از مشکلات رهایی یابند اما با شرایط زیستی خزر همخوانی ندارد.

وی عنوان کرد: متاسفانه کشورهای حاشیه خزر با بهره برداری از دریای خزر می خواهند نیازهای توسعه ای خود را برطرف کنند و مازندران ۳۷۰ میلیون دلار مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه خزر دارد.

استاندار مازندران به مشکلات فراروی اشاره کرد و گفت: مشکل ما عدم ضمانت اجرایی کنوانسیون ها در تهران و استقرار دبیرخانه دائمی بوده که بزرگترین‌ آسیب را به کشور وارد کرده است و در حوزه محیط زیست امروز کسی نیست که نداند دریای خزر از چه آلاینده هایی رنج می برد.

حسین زادگان یادآور شد: امروز خزر با مشکلات بسیاری روبرو بوده که بخش مهم آن عدم مسئولیت پذیری کشورهای حاشیه خزر است درحالی که با استفاده از منابع دریایی و توسعه آن می توانیم کشور را از اتکا به نفت رهایی بخشیم.
منبع: مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم