امروز: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۰۵۹۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
به مناسبت ۲۱ مرداد روز ملی دریای خزر همایشی در بابلسر آغاز شد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ابراهیمی مدیرکل محیط زیست مازندران در حاشیه همایش روز ملی دریای خزر با بیان اینکه در این آیین نمایندگان و سفیران کشور‌های روسیه، آلمان، ایتالیا و قزاقستان حضور دارند، گفت: هدف از برپایی این رویداد توجه بیش از پیش به حل مشکلات زیست محیطی و زمینه سازی برای کمک به سرمایه گذاری و توسعه پایدار است.

او با بیان اینکه ایران در مقایسه با ۴ کشور دیگر حاشیه دریای خزر کمترین میزان آلودگی زیست محیطی دریایی را دارا است، افزود: بررسی میزان خسارت زیست محیطی متناسب با ساز و کار‌های کشور‌های حاشیه خزر راهکاری مناسب برای حل معضلات زیست محیطی و زمینه سازی برای سرمایه گذاری در کشور‌ها است.

در حاشیه این آیین نمایشگاه دریای خزر و مانور مقابله با آلودگی‌های در ساحل بابلسر نیز برگزار می‌شود.

کشور‌های حاشیه دریای خزر آذربایجان، ایران، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان برای حفاظت از محیط زیست دریای خزر در سال ۱۳۸۲ (۲۰۰۳) کنوانسیون منطقه حفاظت از محیط زیست دریای خزر موسوم به کنوانسیون تهران را امضا کردند.

در ۲۱ مرداد ۱۳۸۵ برابر با ۱۱ آگوست ۲۰۰۶ متعهد به لازم الجرا شدن این معاهده منطقه‌ای شدند و به این دلیل ۲۱ مرداد در تقویم ملی کشورمان روز ملی دریای خزر نام گرفت.

این کنوانسیون منطقه‌ای تنها معاهده زیست محیطی مورد توافق پنج کشور حاشیه دریای خزر و تنها بستر همکاری برای حفاظت و نجات اکوسیستم منحصر به فرد دریای خزر است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم