امروز: ۱۷ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۰۵۷۲
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
کلنگ‌زنی از جنس مطبوعات
برای نخستین بار کلنگ خانه مطبوعات مازندران در ساری به زمین زده شد.

به گزارش تیتر امروز، خانه مطبوعات مازندران که حدود دو دهه خانه به دوشی را تجربه می‌کند پس از پیگیری‌های مکرر و درخواست‌های مستمر در دولت‌های پیشین این بار با همت احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران دارای سرپناه می‌شود.

خانه‌ای که قرار است خشت خشت آن از جنس خبر باشد و مامنی برای خبرنگاران مازندرانی...

سال‌های نه چندان دور اگر تریبونی به دست خبرنگاران و متولیان رسانه‌های استان سپرده می‌شد فریاد خانه‌دار شدن سر می‌دادند و هر بار مسئولی می‌آمد و قول می‌داد که ما برای احداث بنای خانه مطبوعات مازندران چه کردیم و چه‌هاخواهیم کرد. دریغ از اینکه حتی کاغذی هم شده طی این چند سال آشیانه‌ای ساخته شود.

اما در نهایت برای نخستین بار مردی از دل خبر برخاست و تاکید بر خانه‌دار شدن مطبوعات مازندران کرده است.

هفته‌ای که به نام خبرنگار در تقویم رسمی جای گرفت بحث کلنگ‌زنی در دولت تدبیر و امید به میان آمد آنهم برای مطبوعات مازندران که این بار مدیرکل راه و شهرسازی اقدام به واگذاری زمینی به مساحت 150 متر در دل شهر ساری کرده است.

احداث بنایی که ابتدا برای سه طبقه آن تصمیم گیری شد آنهم در خیابان قارن...

تاخیر یک ساعته حضور مسئولان در اجرای تشریفات برای کلنگی که می‌خواست به منظور خانه دار شدن خبرنگار به زمین زده شود برای حاضران جای تعجب نداشت زیرا این فرایند معمولیست که در استان دیده می‌شود.

خانه‌ای که به اعتقاد معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران مکان اثرگذاری برای استان خواهد بود.

حسین حسن‌نژاد اظهار کرد که برای ساخت خانه مطبوعات مازندران باید با دوستان به توافق برسیم و برای اجرای آن هم لازم است از همه دستگاه‌های اجرایی کمک گرفته شود.

او به تامین منابع ساخت خانه مطبوعات مازندران اشاره کرد و گفت: این خانه سبب ارتقا وضعیت رسانه‌ها در استان خواهد شد زیرا نقش جدی و اساسی رسانه‌ها را در بهبود وضعیت استان نمی‌توان نادیده گرفت‌.

کلنگ خانه خبرنگاران مازندران در 23 مرداد 1398 با حضور نماینده مردم ساری، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل بیمه ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و خبرنگاران به زمین زده شد.

این در حالیست که از سوی مسئولان استانی قول مساعد داده شد تا در مدت کوتاهی ساختمان خانه مطبوعات مازندران به بهره‌برداری برسد و ما خبرنگاران نیز مانند گذشته و بنا به سابقه وعده‌های دولتمردان به این قول‌ها دلخوشیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم