امروز: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۱۰۱۶۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
14 تا 20 مرداد ماه هفته‌ای به نام خبرنگار
زارع با اعلام اینکه تعدد رسانه در مازندران را فرصت می‌دانیم گفت: برخی افزایش رسانه را تهدید می‌دانند این در حالیست که باید با نقد منصفانه فرهنگ پاسخگویی در مدیران نهادینه شود.
به گزارش تیترامروز، نخستین نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با موضوع تشریح برنامه‌های هفته خبرنگار برگزار شد.

عباس زارع که با خبر و خبرنگار غریبه نبود و نیست امسال با همکاری بسیج رسانه و خانه مطبوعات نشست خبری مشترکی برگزار کرد که با استقبال چشمگیر رسانه‌های استانی و خبرنگاران مرکز مازندران روبه رو شد.

فضای خبری که بیشتر به ارائه گزارش از سوی مدیرکل جدید خانه مطبوعات انجامید و هیچ پرسش و پاسخی هم صورت نگرفت.

زارع که تاکنون در جایگاه معاونت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران فعالیت می‌کرد جنس خبر، خبرنگاری و رسانه را بیش از سایر مدیران فرهنگی می‌شناسد حتی در شروع سخنانش اظهار کرد که به رسانه‌های استان اعتقاد داریم؛ آنان کمک حال مدیران هستند.

او به فعالیت انجمن‌های صنفی متعدد حوزه خبر و رسانه در استان اشاره کرد و گفت که در مازندران 469 رسانه دارای مجوز فعالیت می‌کنند و این آمار در حال افزایش است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هرچند سعی دارد از رسانه‌ها حمایت کند اما در این جلسه اعلام کرد که طبق ابلاغ کشوری رسانه‌های تازه وارد تا سه سال مورد حمایت قرار نمی‌گیرند؛ کسانی که دراین عرصه وارد می‌شوند فارغ از نگاه اقتصادی باید عاشق باشند.

این مسئول تعدد رسانه در مازندران را فرصت دانست و افزود: برخی افزایش رسانه در استان را تهدید می‌دانند این در حالیست که باید با نقد منصفانه فرهنگ پاسخگویی نهادینه شود.

زارع که خود از مدیران جوان استان مازندران است نگاهی به جوان‌گرا بودن در رسانه‌های استان اشاره کرد و گفت که جوانان پرانرژی در رسانه‌ها فعالیت دارند و اگر نقدی هم صورت می‌گیرد قطعا دلسوزانه است.

او رتبه مازندران را با 5 هزار و 500 رسانه در فضای رسانه‌ای و بخش مجازی از سه استان برتر کشور دانست و یادآور شد: مدیریت افکار عمومی را رسانه‌ها بر عهده دارند به طور مثال شاهد تلاش رسانه‌ها در بحران به ویژه سیل اخیر مازندران و پوشش مناسب در رفع مشکلات بودیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعتقاد اعلام کرد حال مطبوعات ما خوب نیست؛ اما برای حمایت از این صنف با وجود 17 روزنامه‌ دارای مجوز که در استان داریم ارشاد در توزیع آگهی‌ها کوتاهی نمی‌کند.

این مسئول دریافت 30 تن کاغد روزنامه برای حل مشکلات مطبوعات استانی را مسکنی به منظور فعال نگه داشتن این صنف عنوان کرد.

زارع به تقویت کیفی رسانه‌های مازندران اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی، جشنواره‌های متعدد ویژه رسانه‌ها با همکاری خانه مطبوعات و بسیج رسانه از سری برنامه‌های ما در سال جاری است.

البته طبق برنامه ‌ریزی‌هایی خانه مطبوعات و اداره کل ارشاد مازندران امسال محمودآباد میزبان جشنواره استانی روز خبرنگار است که مقرر شد در مجموعه اکسین برگزار شود و این جشنواره مهمان ویژه کشوری هم دارد که با کم کردن سخنرانی‌ها در این مراسم بیشتر به بزرگداشت خبرنگاران پرداخته می‌شود.

هرچند مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران اعلام کرد که با همکاری فرمانداری ساری جشنواره‌ای هم در روز 17 مرداد در مرکز مازندران برگزار می‌شود که معاون مطبوعاتی وزیر مهمان ویژه است و این جشنواره‌ها نیز در بیشتر شهرستان‌ها اجرایی خواهد شد.

اما زارع تجلیل از خبرنگارانی که در جشنواره‌های ملی حائز رتبه برتر شدند را از دیگر برنامه‌های 19 مرداد عنوان کرد، رونمایی از فراخوان جشنواره مطبوعات استان را از دیگر برنامه‌هایی دانست که در جشنواره استانی انجام می‌شود.

او اعلام کرد: در 24 مرداد ماه جاری اختتامیه جشنواره خزری در مازندران است که سخنگوی دولت مهمان ویژه کشوری خواهد بود.

اما زارع در بخش پایانی سخنانش برای همیشه رسانه‌های مازندران را از داشتن یک سرپناه امیدوار کرد و گفت: زمین 150 متری در خیابان قارن در حال واگذاری است که به زودی خانه مطبوعات از خانه به دوشی راحت می‌شود.

البته بنا به گفته زارع 620 نفر از خبرنگاران هدیه 250 تومانی استانداری مازندران را دریافت می‌کنند.

در نخستین روز از هفته خبرنگار مدیرکل، مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مسئول بسیج رسانه و جمعی از خبرنگاران با حضور بر مزار شهدا و خبرنگارانی که دارفانی را وداع گفتند با قرائت فاتحه‌ای یادی از عزیزانی همچون مرحوم اسفندیار زرکوب، فرامرز درخشنده و جابر معافی را گرامی داشته و تجدید میثاق کردند.

در این نشست خبری منصور علی اصغری به عنوان مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معرفی شد.

انتهای پیام/


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم