امروز: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۰۰۰۹
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
متاسفانه فاضلاب خانگی ۳۴۶ واحد مسکونی این شهرک که به‌ علت اجرای غیرفنی ساخت، افزایش سطح آب و ناتوان بودن چاه جذبی در نظر گرفته شده برای این کار، از طریق جوی آب به محدوده روستای رمنت می‌رفته و اکنون با مخالفت دهیاری و شورای روستای رمنت، مقرر شده است که خروجی فاضلاب شهرک مسدود شود.
تیترامروز: شهرک‌ همانطور که از اسمش پیداست یعنی (شهر کوچک)، مکانی که به لحاظ وسعت از یک شهر کوچکتر است و معمولا هم با هدف تمرکززدایی و جلوگیری از شلوغی و ازدحام شهر، در منطقه‌ای دور از شهر و در واقع در حاشیه شهر احداث می‌شود.

اما متاسفانه شهرک‌ها در ایران همواره به لحاظ امکانات و زیرساخت دچار مشکلات متعددی بوده‌اند و این به این دلیل است که هنوز تعریف روشن و مشخصیاز شهرک‌ها در ایران جا نیفتاده و متاسفانه اینطور که پیداست مسئولان شهری، تنها هدفی که از احداث و استقرار شهرک‌ها دنبال می‌کنند؛ به حاشیه راندن جمعیت و بعبارتی باز کردن آنها از سر خود می‌باشد ولاغیر!

*****

شهرک رها شده مهردشت بابل نیز گویی از این امر مستثنا نبوده و نیست!
این شهرک در حالی که تنها حدود ۵ سال از ساخت آن می‌گذرد با معضل دفع فاضلاب دست به گریبان است.
شهرک مهردشت که در محدوده روستای سلطان‌محمدطاهر واقع در جاده کیاکلا قرار گرفته است، در حال حاضر به‌دلیل آنچه که (عدم اجرای تعهدات اداره‌کل راه ‌و شهرسازی مازندران) خوانده می‌شود، دچار معضل دفع فاضلاب بهداشتی شده است.
متاسفانه فاضلاب خانگی ۳۴۶ واحد مسکونی این شهرک که به‌ علت اجرای غیرفنی ساخت، افزایش سطح آب و ناتوان بودن چاه جذبی در نظر گرفته شده برای این کار، از طریق جوی آب به محدوده روستای رمنت می‌رفته و اکنون با مخالفت دهیاری و شورای روستای رمنت، مقرر شده است که خروجی فاضلاب شهرک مسدود شود.
اکنون با بسته شدن خروجی فاضلاب، این شهرک مسکونی با بحران فاضلاب مواجه است.

******

اندر حکایات مشکلات دومینووار این شهرک همین بس که دیوار شهرک ۲ روز پس از گودبرداری تخریب می‌شود.
داستان از این قرار است که ۲ روز پس از ایجاد کانال فاضلاب در شهرک مهردشت که به گفته ساکنین شهرک بدون کسب مجوزهای لازم توسط یکی از دهیاری‌های پایین‌دست صورت گرفته است، عصر روز پنجشنبه قسمتی از دیوار این شهرک‌ در کنار این کانال به طول تقریبی ۸ متر و ارتفاع ۱.۸۰ متر تخریب شد.
این موضوع خوشبختانه به عوامل انتظامی گزارش و صورت‌جلسه‌ شده و شایان ذکر است بنا به گزارشات منابع رسمی، این شهرک مسکونی ۳۴۶ واحدی واقع در جاده کیاکلا، علیرغم گذشت حدود ۶-۵ سال از واگذاری تمامی واحدها از سوی اداره‌ کل راه ‌و شهرسازی مازندران به مالکان، هیچ‌گاه به شکل رسمی افتتاح نشد!!
ساکنین شهرک، عدم دفع بهداشتی فاضلاب، عدم برخورداری از واحدهای تجاری، عدم اجرای فنی جوی‌های آب، عدم محوطه‌سازی مناسب و... را از عمده مشکلات این شهرک مسکونی اعلام می‌کنند.
مشکلات نافرجام این شهرک مسکن مهر، حتی در گذشته پای محمد اسلامی، استاندار سابق مازندران و وزیر کنونی راه‌وشهرسازی را نیز به بازدید از آن کشانده بود اما هیچ نتیجه‌ای در بر نداشت...

شاید آن روز که خانواده‌های این شهرک، برای گرفتن سوئیچ منازل‌شان شاد و خوشحال بودند هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردند که ناقوس مشکلات به این زودی‌ها در این شهرک به صدا دربیاید و شاید حتی طراحان این مجموعه مسکونی و مسئولان مربوطه نیز هیچ وقت با خود فکر نمی‌کردند که به این زودی‌ها رسوا شوند و گند مشکلات کار به این زودی‌ها سر از خاک دربیاورد اما شد و شاید اصلا به همین خاطر بود که فکر قیچی زدن این پروژه را از سر بیرون کرده بودند و گویی خودشان هم دلشان برای افتتاح این پروژه پرحاشیه رضا نبود!!
اما در مازندران و ایران نمونه‌های فراوان دیگری همچون مهردشت بابل وجود دارد که به رغم نام‌شان، هیچگونه مهری با ساکنینش ندارد...!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم