امروز: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۹۴۴۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه تنکابن میزان اعتبار جذب شده برای ایجاد اشتغال در حوزه روستایی را 270 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که این شهرستان رتبه دوم استان را در این زمینه کسب کرده است.
تنکابن در جذب اعتبار اشتغالزایی روستایی مازندران دوم شد

به گزارش تیتر امروز به نقل از ایرنا ام البنین کاسگری افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات به 115 طرح روستایی برای 431 نفر شغل ایجاد شده است.

وی میزان اعتبار  تکلیفی در نظر گرفته شده برای این شهرستان را حدود 250 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که با تلاش و برنامه ریزی مبلغ 270 میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه تنکابن همچنین اعتبار تکلیفی در حوزه شهری را حدود 390 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که در این بخش ۲۰ طرح به بانک های عامل معرفی شد که در نهایت ۹ طرح موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ 31 میلیارد ریال شدند.

وی علت عدم توفیق در جذب تسهیلات در حوزه شهری را بالا بودن نرخ سود آن دانست و افزود: سود بالای ۱۸ درصد در این بخش باعث شد تا بسیاری از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از دریافت تسهیلات خودداری نمایند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه تنکابن یادآور شد: با توجه به نوسانات قیمت در سال ۹۷ تعدادی از طرح های بهره مند از تسهیلات روستایی سامانه کارا نتوانستند به بهره برداری برسند که در این راستا مجدداً از منبع صندوق توسعه ملی ۳۰ درصد اعتبار تخصیصی به دریافت کنندگان تسهیلات تعلق گرفت.

بر اساس آمار های موجود شهرستان عباس آباد با کسب ۲۷۸ درصد جذب اعتباراشتغال، رتبه نخست را کسب کرده است.

اعتبار تکلیفی در نظر گرفته شده برای شهرستان عباس آباد ۱۰ میلیارد تومان بود که در نهایت مبلغ ۲۸ میلیارد تومان جذب شد.

شهرستان بابلسر نیز با اعتبار تکلیفی ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توانست ۱۷ میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار جذب کند که با ۹۶.۹۴ درصد جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

همچنین اعتبار تکلیفی برای استان مازندران مبلغ ۵۰۴ میلیارد تومان بود که ۲۷۱ میلیارد تومان معادل ۵۳.۷۴ درصد جذب شد.

شهرستان ۱۷۰ هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم