امروز: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۹۳۵۸
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
دو متهم سابقه دار که با هوشیاری اهالی بولوار یوسفیه مشهد و حضور به موقع گشت انتظامی کلانتری الهیه دستگیر شده اند در حالی با دستور مقام قضایی مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند که شاکیان آن ها مدعی هستند سارقان با بریدن سیم های ساختمان، برق یک مجتمع مسکونی را قطع کرده اند!
به گزارش تیتر امروز به نقل از خراسان، بیست و دوم تیر، اهالی یک مجتمع مسکونی در بولوار یوسفیه مشهد، در تماس با پلیس 110، از تعقیب دزدانی خبر دادند که به منازل همجوار آنان گریخته اند. در پی دریافت این خبر، بلافاصله گروه گشت انتظامی با دستور سرهنگ توفیق حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه مشهد) عازم محل شدند و با اطلاعاتی که از اهالی محل کسب کردند، در پی دستگیری دزدانی برآمدند که به گفته شاکیان، امنیت و آسایش آن ها را به خطر انداخته اند!

 

بنابر گزارش خراسان، نیروهای انتظامی پس از دقایقی جست وجو و ردزنی های اطلاعاتی، یکی از متهمان مورد ادعای اهالی را در حالی که از پشت بام های منازل فرار می کرد به محاصره درآوردند و حلقه های قانون را بر دستانش گره زدند. این متهم 40 ساله که در همان اطراف سکونت داشت مورد شناسایی چند تن از شاکیان قرار گرفت که در ادامه مشخص شد همدست او نیز در یکی از واحدهای آپارتمانی محل وقوع سرقت ها زندگی می کند! وقتی نیروهای انتظامی با دستور قاضی هادی شریعت یار (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) به لانه مجردی همدست متهم رفتند، او هر گونه نقش خود در سرقت های منطقه را انکار کرد و مدعی شد که تنها با «ح-ن» (متهم دستگیر شده) رفاقت دارد! در عین حال «ح-س» نیز با دستور مقام قضایی دستگیر شد و متهمان به مقر انتظامی منتقل شدند. «ح-ن» که ادعا می کند فقط یک سابقه کیفری دارد در بازجویی ها گفت: من چیزی از منازل اهالی محل سرقت نکرده ام! فقط اشتباهی به منزل شاکیان رفته بودم! چرا که خودم در همان محل سکونت دارم!

 

وی در پاسخ به سوال نیروهای تجسس کلانتری که چگونه منزل خودتان را نشناختید؟گفت: توضیحی در این باره ندارم! ولی شاکیان نیز لوازم سرقتی خودشان را از من نگرفته اند!

 

گزارش خراسان حاکی است، در همین حال متهم دیگر پرونده نیز که با دستورات ویژه دادیار شعبه 624 مجتمع قضایی شهید کامیاب مشهد مورد بازجویی قرار گرفته بود، با بیان این که شش فقره سابقه کیفری سرقت و مواد مخدر دارد، گفت: من در منزل مجردی خودم نشسته بودم که چند نفر در خانه ام را زدند. دیدم یکی از دوستانم به نام «ح-ن» را گرفته اند و می گویند که من او را به منزل خودم برده ام و همدست او هستم! در حالی که سرقتی انجام نداده ام!

 

بنابراین گزارش، اظهارات دو متهم به سرقت در حالی بود که چهار تن از شاکیان وی با حضور در کلانتری مدعی شدند، «ح-ن» با بریدن کابل های ساختمان برای سرقت، موجب قطع برق منازل ساکنان محل شده است و برخی از شاکیان نیز از سرقت لوازم کار و ابزار مشاغل و همچنین اتصالات لوله‌کشی شکایت داشتند.

 

آنان مدعی بودند «ح-س» که در یکی از واحدهای آپارتمانی محل سکونت دارد معتادان و سارقان زیادی را به منزلش می‌آورد که آن جا را به پاتوق خطرناکی تبدیل کرده و امنیت و آرامش را از اهالی گرفته اند.

 

بنابراین گزارش، با دستور مقام قضایی، «ح-ن» روانه زندان شد و قاضی پرونده دستورات ویژه ای را برای شناسایی شاکیان و لوازم سرقتی صادر کرد تا تحقیقات در این باره ادامه یابد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم