امروز: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۹۳۰۹
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
سخنگوی اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با اشاره به ادعای برخی مبنی بر از بین رفتن اراضی شالیکاری در پی وقوع سیل اخیر گفت: بارندگی‌های اخیر کشور که آسیب‌های بسیاری برای روستاها در پی داشت هیچ تأثیری بر کیفیت برنج نداشته است و در عین حال بارش‌های باران و شرایط آب و هوایی فروردین ماه منجر شد تولید برنج امسال ما نسبت به سال‌های گذشته افزایش یابد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از فارس،سخنگوی اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با اشاره به ادعای برخی مبنی بر از بین رفتن اراضی شالیکاری در پی وقوع سیل اخیر گفت: بارندگی‌های اخیر کشور که آسیب‌های بسیاری برای روستاها در پی داشت هیچ تأثیری بر کیفیت برنج نداشته است و در عین حال بارش‌های باران و شرایط آب و هوایی فروردین ماه منجر شد تولید برنج امسال ما نسبت به سال‌های گذشته افزایش یابد. افزایش تولید برنج در پی بارندگی‌های فروردین‌ماه/ بیان دلایل افزایش قیمت

قنبرعلی گلی درباره آخرین وضعیت برنج ایرانی در کشور اظهار کرد: قیمت برنج ایرانی شمال مثلا طارم محلی، بین 15 تا 18 هزار تومان عرضه می‌شود، حتی ممکن است که این قیمت به دلیل برداشت محصولات جدید کاهش یابد.

وی با اشاره به ادعای برخی مبنی بر از بین رفتن اراضی شالیکاری در پی وقوع سیل اخیر بیان کرد: بارندگی‌های اخیر کشور که آسیب‌های بسیاری برای روستاها در پی داشت هیچ تأثیری بر کیفیت برنج نداشته است و در عین حال بارش‌های باران و شرایط آب و هوایی فروردین ماه منجر شد تولید برنج امسال ما نسبت به سال‌های گذشته افزایش یابد.

 سخنگوی اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با بیان اینکه کشاورزان عامل گرانی برنج نیستند، تصریح کرد: کشاورزان نمی‌توانند برنج را نگهداری کنند تا گران‌تر بفروشند، آنچه در قیمت‌گذاری این محصول تأثیر دارد حضور دلالان و واسطه‌ها است.

وی افزود: برای افزایش قیمت برنج دلیل منطقی وجود ندارد چون نه واردات برنج و نه تولیدات داخلی کم بود، فقط وجود دلالان و واسطه‌ها باعث افزایش قیمت‌ها شد، اما اکنون این قیمت رو به کاهش است و پایین‌تر هم می آید.

گلی درباره راهکار مقابله با افزایش قیمت برنج اظهار کرد: در این زمینه دولت باید به اندازه کمبود برنج، مقداری که مورد نیاز است و تولید داخل جوابگو نیست به همان مقدار وارد کند و مقداری هم به کشاورزان و شالیکوبی‌داران برسد، تنها در این صورت است که نوسانات قیمت برنج به تعادل می‌رسد.

 سخنگوی اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران، درباره مازاد برنج ایرانی گفت: ما هنوز از سال قبل در انبارها برنج مازاد ایرانی داریم اما این انباشت برنج به عرضه و تقاضا بستگی دارد، زمانی که تقاضا کم و عرضه زیاد باشد معمولا قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

وی درباره تخلیط برنج بیان کرد: این مشکلات نه از سوی کشاورزان و نه از طرف کارخانه‌داران است بلکه تنها توسط دلالان و سودجویان تخلیط می‌شوند.

 گلی در پایان از مردم درخواست کرد که فقط از برندهای معتبر ایرانی خرید کنند و افزود: برنج در کشور ایران محصولی مهم و استراتژیک است و انتظار می‌رود که این محصول با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار خانواده‌های ایرانی قرار گیرد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم