امروز: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۹۱۷۰
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
طبق شهریه مصوب آموزش‌وپرورش، مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی تا سقف ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌توانند شهریه دریافت کنند اما لیست هزینه‌های یک مدرسه حکایت از ماجرای دیگری دارد.

تیترامروز: هر سال آموزش و پرورش شهریه مصوب مدارس غیردولتی را اعلام می‌کند، اما در عمل و هنگام ثبت‌نام آنچه مشاهده می‌شود، بی توجهی به شهریه مصوب مدارس غیردولتی است و مدارس به بهانه فوق برنامه‌ها و خدمات جانبی شهریه مدرسه را به طور چشم‌گیری افزایش می‌دهند به گونه‌ای که در نهایت اختلاف قیمت فاحشی با شهریه مصوب خواهد داشت.

لیست هزینه‌های عجیب در یک دبستان لاکچری

پیش از این مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی، حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف را به این ترتیب اعلام کرده بود: در دوره ابتدایی ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، در متوسطه اول ۱۱ میلیون تومان و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان البته به جز سال دوازدهم.

در فرم زیر شهریه یکی از مدارس غیردولتی برای مقطع پیش دبستانی و دبستان را مشاهده می‌کنید که در مجموع حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شود در حالیکه شهریه مصوب آموزش و پرورش ۵ میلیون و ۵۱۲ هزار تومان تعیین شده است.

این مدرسه در آیتم‌های مختلف این هزینه‌ها را از خانواده‌ها دریافت می‌کند:

شهریه مصوب اداره آموزش‌وپرورش: ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان.

کلاس‌های ویژه مصوب اداره آموزش وپرورش: یک میلیون و ۶۹۶ هزار تومان.

نهار: سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، صبحانه: یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان.

لباس فرم مدرسه: ۳۵۰ هزار تومان، گرمکن ورزشی: ۳۵۰ هزار تومان.

تیشرت و شلوارک ورزشی: ۵۰ هزار تومان.

لوازم التحریر سالانه: ۳۰۰ هزار تومان.

تغدیه "بوفه": ۲۰۰ هزار تومان.

اردو و بازدید+پذیرایی و ایاب و ذهاب: ۵۰۰ هزار تومان.

مناسبت‌ها (عید نوروز، روز معلم، ولادت حضرت فاطمه، ولادت حضرت علی +هدایا): ۵۰۰ هزار تومان.

جشن‌ها و اعیاد، نمایشگاه‌های کتاب: ۶۵۰ هزار تومان.

وسایل کمک آموزشی زبان انگلیسی:۵۰۰ هزار تومان.

وسایل کمک آموزشی زبان فرانسه: ۳۵۰ هزار تومان.

کتاب‌های کار و تمرین +کتاب‌های داستان+روزنگار الکترونیکی+کتب درسی: یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان.

صدور کارت الکترونیک چند منظوره+ نرم افزار بوفه: ۱۰۰ هزار تومان.

کارگاه‌های آموزش خانواده+پکیج‌های روانشناسی کودک:۳۵۰ هزار تومان.

مجلات رشد: ۳۱۸ هزار تومان.

بیمه دانش‌آموزی+مسئولیت بدنی:۲۵۰ هزار تومان.

اجاره زمین ورزش+ایاب و ذهاب مربوطه: دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان.

نرم افزار :۹۵۰ هزار تومان.

هزینه‌ نجومی یک لیست عجیب در دبستانی لاکچری خبرساز شد

در همین رابطه حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در برنامه تلویزیونی پرسشگر گفت: در کجای دنیا فوق برنامه از اصل برنامه جلو می‌افتد؟ بدبختی ما این است انجمن اولیا و مربیان در مدارس به وظایف خود عمل نمی‌کند، در بحث این شهریه‌ها به جز بند یک سایر موارد به مصوبه انجمن اولیا و مربیان نیاز دارد و آن‌ها می‌توانند این موارد را حذف کنند، اما متاسفانه انجمن اولیا و مربیان دخالت نمی‌کند.

وی افزود: هیچ یک از این موارد در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان موثر نیست، مگر هتل بازکرده‌اند؟! قانون و شورای نظارت بر مدارس غیردولتی فقط بند اول را قبو ل دارد و بند‌های دیگر را انجمن اولیا و مربیان مدرسه تعیین می‌کند که بعد از مهر باید تشکیل جلسه دهند و آن‌ها را مصوب کنند.

منبع: تسنیم

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم