امروز: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۹۰۰۱
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
طبق آخرین گزارش‌ها در نیمه دوم سال گذشته، با پیگیری‌های رییس کمیته ملی المپیک، قرار شد که به زودی قطعه زمینی با مساحت بالا، به حسن یزدانی داده شود، اما متاسفانه این بار، کارهای انتقال سند زمین موردنظر به دلیل تغییرات و جابجایی مدیران، از تغییر استاندار گرفته تا...، باز هم رویای حسن یزدانی را ناتمام گذاشت!
تیترامروز: از همه جهان، ایران، از همه ایران، جویبار و از همه جویبار، لپوصحرا برای کشتی بس است.
روستایی که کودکان و نوجوانانش به عشق افتخارآفرینی در میادین جهانی و بین‌المللی کشتی رشد می‌کنند و قد کشیده و بازوان‌شان را قوی می‌کنند، اما روستایی این چنین شوریده و شیدای کشتی هنوز از داشتن یک زمین و سالن ورزشی مجهز و مطلوب، محروم است و از همین رو، حسن یزدانی، پهلوان و قهرمان و یکه‌تاز عرصه‌های جهانی کشتی و پسر المپیکی مازنی (جویباری)، سالها در پی آن بود تا آرزو یا شاید هم رویای دیرینه کودکان دیار کشتی خیزش را برای داشتن یک سالن ورزشی مجهز و استاندارد محقق سازد اما گویی همیشه زمانه بر وفق مراد جهان پهلوانان و قهرمانان و دلاوران این سرزمین نیست و همین دلخوشی اندک نیز باید سرکوب و منکوب شود..!

ماجرا از این قرار است که در سال‌های نزدیک به المپیک ریو ۲۰۱۶، استاندار وقت مازندران، به حسن یزدانی قول می‌دهد که در صورت کسب مدال طلای رقابت‌های کشتی در مهم‌ترین آوردگاه ورزشی و بین‌المللی جهان، قطعه زمینی را در اختیار وی قرار می‌دهد تا بتواند به آرزوی دیرینه خود جامه عمل بپوشاند، اما از آنجا که قول ورزشکاران قول است، اما قول مسئولان گُل! حسن یزدانی بعد از بردن شرط، به ربیع فلاح باخت و تا دو سال بعد از آن نیز خبری از زمین نشد که نشد!

اما بعد، حسن یزدانی که پسر جسور و بی‌باکی‌ست برای تحقق این آرزوی دیرین، سعی کرد تا موضوع را از طریق کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش پیگیر شود و پس از آن، برخی مسئولان استانی هم که دیدند، حسن، با جدیت دنباله ماجرا را گرفته است، سعی کردند تا خودی نشان داده و از قافله عقب نمانند.

طبق آخرین گزارش‌ها در نیمه دوم سال گذشته، با پیگیری‌های رییس کمیته ملی المپیک، قرار شد که به زودی قطعه زمینی با مساحت بالا، به حسن یزدانی داده شود، اما متاسفانه این بار، کارهای انتقال سند زمین موردنظر به دلیل تغییرات و جابجایی مدیران، از تغییر استاندار گرفته تا...، باز هم رویای حسن یزدانی را ناتمام گذاشت!

اصغر ثمربخش، رییس هیات کشتی مازندران، در این باره گفته بود انتقال سند این زمین در حال طی کردن مراحل نهایی خود است و یزدانی با گرفتن وام بلاعوض بدنبال تحقق این رویای شیرین برای کودکان و نوجوانان ورزشکار و کشتی دوست جویبار است.

اما متاسفانه این پایان ماجرا نبود! و حالا از لپوصحرا خبر می‌رسد که متاسفانه عده‌ای از مخالفان و موافقان ساخت ورزشگاه چندمنظوره در زمین موردنظر، با یکدیگر درگیر شده و حالا داستان تحقق آرزوی دیرین و رویای شیرین حسن یزدانی، جهان پهلوان مازنی، می‌رود که به خشونت کشیده شود.

اسد فرماندار جویبار در این باره با بیان اینکه مطالعات ساخت اين ورزشگاه در ضلع جنوبی روستای لپوصحرا از همان زمان واگذاری آغاز شده بود، به باشگاه خبرنگاران جوان مازندران گفت: تعدادی از معارضین در چند نوبت مانع انجام کار شدند اما چند جلسه با طرفین دعوا برگزار و بر لزوم تمکین به قانون تاکید شد.
فرماندار جویبار ادامه داد: روز گذشته نیز افرادی برای انجام عملیات ساخت و ساز ورزشگاه در محل اجرای طرح آمدند که با مخالفت تعدادی از کشاورزان و دامداران منطقه مواجه شدند.
وی با بیان اینکه این مخالفت سبب درگیری دو طرف شد، افزود: نیروی انتظامی بلافاصله در منطقه حاضر و مسببان درگیری را دستگیر کرد.
اسد افزود: این قطعه زمین درچارچوب قانون و برای توسعه ورزش جویبار واگذار شد و اگر افرادی مخالف این واگذاری هستند باید از مراجع قانونی اقدام کنند.
فرماندار جویبار ادامه داد: دامداران معتقد هستند که این قطعه زمین چراگاه دام‌های آنان است و قابل واگذاری نیست اما بر اساس مستندات قانونی که ادارات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی ارائه دادند این زمین قابلیت واگذاری داشت.

ذکریا اشکپور سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ مازندران نیز گفت: حادثه درگیری در لپوصحرای جویبار ۶ زخمی داشت که هر ۶ نفر به بیمارستان اعزام شدند.
وی افزود: ۵ نفراز این مصدومان مرد و یک نفر زن بودند.

اکنون باید دید بعد از سه سال دوندگی و پیگیری حسن یزدانی، این دلاورمرد محبوب و محجوب جویباری، کار ساخت ورزشگاه چندمنظوره لپوصحرا به کجا خواهد کشید؟!
امید که رویای شیرین این کشتی‌گیر جوان و خوش‌آتیه، هرچه زودتر و با کمک و همیاری و همدلی و پادرمیانی مسئولان امر، به ویژه مدیرکل ورزش و جوانان استان محقق شود تا آرزوی کودکان و نوجوانان جویباری بعد از آن همه انتظار، پیش چشم‌شان رنگ نبازد
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم