امروز: ۲۹ دی ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۸۸۷۵
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
در نشست خبری مشترک مدیران تامین اجتماعی مطرح شد
محمودی با اشاره به اینکه 63 میلیارد تومان از بدهکاری‌ها مربوط به دستگاه‌های دولتی و بقیه غیردولتی‌ها هستند، گفت: شهرداری ساری با 280 میلیارد تومان بزرگترین نهاد بدهکار به تامین اجتماعی مازندران است.


به گزارش تیتر امروز، «علی اصغر محمودی» به مناسبت فرارسیدن هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران مبلغ کل بدهکاری به تامین اجتماعی را 600 میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: حدود 110 هزار کارفرما در استان داریم که 50 هزار کارفرما به تامین اجتماعی مازندران بدهکارند.

او با اشاره به اینکه 63 میلیارد تومان از بدهکاری‌ها مربوط به دستگاه‌های دولتی و بقیه غیردولتی‌هاست، افزود: شهرداری ساری با 280 میلیارد تومان بزرگترین بدهکار به تامین اجتماعی مازندران است.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران یادآور شد: شهرداری ساری مبلغ 100 میلیارد تومان تامین اجتماعی را بدهکار خود می‌داند این در حالیست که ساخت و ساز سه ساختمانی که در گذشته داشتیم پایان کار و پروانه ساختمانی آن هم از سوی شهرداری صادر شده است.

این مسئول ادامه داد: استانداری مازندران در حال میانجیگیری اختلاف بین تامین اجتماعی و شهرداری ساری است.

محمودی نساجی مازندران را با 60 میلیارد تومان، صنایع چوب و کاغذ را با 20 میلیارد تومان و نکا چوب را با 15 میلیارد تومان از سری بدهکاران به تامین اجتماعی برشمرد و گفت:هیچ کارگری پیدا نمی‌شود که به واسطه بدهکار بودن کارفرما به تامین اجتماعی دفترچه درمانش فاقد اعتبار باشد.

**زنگ خطر در تامین اجتماعی

او با اشاره به اینکه میزان مصارف و منابع در تامین اجتماعی با هم مطابقت ندارد، تصریح کرد: در تامین اجتماعی مازندران میزان مصارف از منابع پیشی گرفته است که کسری حدود 500 میلیارد تومانی از سوی سازمان مرکزی تامین می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه تا پایان اسفند سال گذشته 11 هزار و 257 نفر بیمه بیکاری دریافت کردند، اظهار کرد: تعدا بیمه بیکاری بگیران در پایان خرداد ماه به 10 هزار و 726 نفر رسید که با کاهش 531 نفره در نرخ بیکاری مواجه بودیم.

این مسئول میزان پرداخت بیمه بیکاری در استان را حدود 13 میلیارد تومان در ماه اعلام کرد و افزود: سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری در حال بررسی است در صورت ابلاغ اجرا خواهد شد.

**حدود 650 هزار مستمری بگیر

محمودی تعداد کل مستمری بگیران در مازندران را 648 هزار و 894 نفر با افراد تبعی یک میلیون و 610 هزار نفر در مازندران دانست و اظهار کرد:  تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران تا پایان اردیبهشت ماه امسال 141 هزار نفر با احتساب خانواده 300 هزار نفر اعلام می‌شود.

«محمد خورشیدی» نیز در این جلسه پاسخگوی سوالات رسانه‌ها بود.

**10درصد نسخه‌ها در تعهد تامین اجتماعی نیست

مدیرکل درمان تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه هیچ بیمارستانی حق ندارد داروی سرپایی به بیماران بدهد مگر اینکه نسخه از پزشک اورژانس باشد، گفت: 10 درصد نسخه‌ها به دلیل اینکه در تعهد ما نیست به بیمار داده نمی‌شود که اغلب گیاهی هستند.

این مسئول در پاسخ به سوال تیتر امروز مبنی بر لغو قرار داد بیمارستان‌های خصوصی با تامین اجتماعی، اظهار کرد: از 8 بیمارستان خصوصی فقط یک بیمارستان به دلیل بدهکاری که ما داریم لغو قرار داد کرد در حالیکه ما آمادگی انعقاد قرار داد مجدد را داریم.

**بدهکاری 45 میلیارد تومانی به بیمارستان‌ها

خورشیدی بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر را مرکز درمانی فرامنطقه‌ای و محوری تامین اجتماعی دانست و ادامه داد: تاکنون 370 بیمار از سراسر کشور برای عمل آنژیوپلاستی به بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر مراجعه کردند.

او میزان بدهی تامین اجتماعی به بیمارستان‌های خصوصی را 45 میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی مازندران در خصوص زباله‌های عفونی بیمارستانی اظهار کرد: هر کسی زباله عفونی تولید کند خودش باید پاسخگوی قوانین دولتی باشد.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم