امروز: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۸۵۵۷
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
خطری که ایران را از جانب این افراد تهدید می‌کند این است که وقتی فردی بدون ثبت نام قانونی در یکی از اقامتگاه‌های غیرمجاز و بدون پروانه گردشگری اقامت می‌کند، احتمال دارد که اصلا هدفش سفر نبوده بلکه جاسوسی یا .... بوده باشد و بر همین اساس، هرگونه اقامت اتباع خارجی در اقامتگاه‌های غیرمجاز به عنوان تهدیدی امنیتی برای ایران بشمار می‌رود.
به گزارش تیترامروز چندسالی می‌شود که خارجی‌ها به ویژه اتباع کشورهای عربی همچون عراق، شمال ایران و مازندران را به عنوان مقصد گردشگری خود در تابستان برمی‌گزینند.

البته که ایران و مازندران همواره با آغوشی باز از میهمانان خود استقبال خواهند کرد اما نکته‌ای که در خصوص عده‌ای از مسافران خارجی به ویژه عرب‌ها و عراقی‌ها وجود دارد این است که برخی از آنها با توجه به ارتباطاتی که با تورهای غیرمجاز و غیررسمی در مازندران دارند، در تلاشند تا با اقامت در خانه‌مسافرها و شب اقامتگاه‌های معرفی شده توسط این تورگردان‌ها و صاحبان تورهای غیررسمی علاوه بر سفر در دل زیبایی‌های طبیعی شمال ایران، سفری کم هزینه را تجربه کنند و حال آنکه این نوع از سفرها با مخاطراتی دوسویه چه برای مسافران خارجی و چه برای امنیت ایران همراه است‌.

مسلما هر اقدام غیرقانونی‌ای، هرگونه فرصت دادخواهی برای احقاق حق را از افراد سلب می‌کند و این اتباع خارجی نیز به دلیل اقامت در اماکن غیرقانونی و شب‌اقامتگاه‌های غیرمجاز و بدون پروانه گردشگری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، جان خود را به خطر انداخته و بنابراین در صورت وقوع هرگونه اتفاق تلخ مثل سرقت از پول و اموال یا حتی اخاذی و گروگان‌گیری و باج‌خواهی و... امکان هرگونه دادخواهی و احقاق حق از آنان سلب خواهد شد.

اما خطری که ایران را از جانب این افراد تهدید می‌کند این است که وقتی فردی بدون ثبت نام قانونی در یکی از اقامتگاه‌های غیرمجاز و بدون پروانه گردشگری اقامت می‌کند، احتمال دارد که اصلا هدفش سفر نبوده بلکه جاسوسی یا .... بوده باشد و بر همین اساس، هرگونه اقامت اتباع خارجی در اقامتگاه‌های غیرمجاز به عنوان تهدیدی امنیتی برای ایران بشمار می‌رود.

از همین روست که چندی پیش شیخ عباسی دادستان چالوس هشدار داد، سکونت اتباع خارجی در منازل اجاره‌ای شبانه در چالوس ممنوع است و منازل متخلفین پلمپ و به دادسرا معرفی می شوند.
حسب این دستور، اسكان اتباع خارجه فقط در هتل‌ها و اماكن مورد تأیید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجاز می‌باشد.
بر همین اساس در صورت تخلف، منازل اين افراد توسط فرماندهی انتظامی منطقه چالوس پلمپ و فرد متخلف به دادسرا معرفی خواهد شد.

قانون در همه کشورهای دنیا فصل‌الخطاب است و بنابراین از گردشگران خارجی عزیز نیز انتظار می‌رود تا با رعایت موازین قانونی ایران جان خود را به خطر نینداخته و با اقامت در هتل‌ها و اماکن مجوز دار و رسمی ایران و مازندران، از یک سفر خاطره‌انگیز در دل زیبایی‌های بهشت‌گون مازندران لذت برده و فرصت هرگونه اقدام تهدیدآمیز بر علیه خود و خانواده‌هایشان را از افراد ناشناس بگیرند...
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم