امروز: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۸۰۰۰
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
آنها که خوب می‌دانند وقتی قاچاق چوب آنهم از پشت درهای بسته به وفور صورت می‌گرفت، به وقت باز شدن درب‌های جنگل، بدون تشدید نظارت‌ها چه آسیب‌های جبران ناپذیری را متوجه جنگل خواهد کرد.
تیتر امروز :بالاخره بعد از پیگیری‌های دو نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، علی اصغر یوسف نژاد و محمد دامادی، مجوز برداشت درختان شکسته افتاده به شرکت‌های نکاچوب و صنایع چوب و کاغذ مازندران داده شد.
این خبر همانقدر که می‌تواند برای اهالی صنعت و کارگران زحمتکش و نجیب این دو شرکت بزرگ چوب و کاغذ کشور، مایه سرور و خوشحالی باشد، از جهتی دیگر نیز در صورت عدم بکارگیری نظارت‌های سفت و سخت مسئولان امر می‌تواند مایه نگرانی و ناراحتی دوستداران و فعالان منابع طبیعی و جنگل‌دوستان باشد.
آنها که خوب می‌دانند وقتی قاچاق چوب آنهم از پشت درهای بسته به وفور صورت می‌گرفت، به وقت باز شدن درب‌های جنگل، بدون تشدید نظارت‌ها چه آسیب‌های جبران ناپذیری را متوجه جنگل خواهد کرد.
اما خبر موافقت خلیل آقایی، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با برداشت درختان شکسته افتاده از جنگل‌های شمال، از جایی تهدیدکننده می‌شود که برخی شنیده‌ها حکایت از نقش نمایندگان ساری و میاندورود در جلوگیری از استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی در ازای بدست آوردن مجوز برداشت درختان شکسته افتاده توسط بهره‌برداران سابق چوب دارد...!

به گزارش اسکان، خبرهای رسیده حاکی است تعاملات انتخاباتی از هفته پیش در برخی استان‌های صاحب منابع طبیعی آغاز شده است.
به گونه‌ای که خبر می‌رسد خلیل آقایی علاوه بر موافقت با نامه یوسف نژاد درباره درختان شکسته-افتاده، همراه با محمد دامادی یکی دیگر از نمایندگان استان، تمام نماینده‌های مجریان طرح‌های جنگلداری را در اتاق خودش پذیرفته و نشستی داشته‌اند.
گفته می‌شود در این جلسه دامادی مامور شده تا همراه با یوسف نژاد در برابر گرفتن مجوز برداشت درختان شکسته-افتاده، تمام نمایندگان شمال کشور را راضی کنند که به استیضاح حجتی رای منفی دهند.
و همه این معامله‌های سیاسی در پشت پرده در حالی صورت می‌گیرد که مسئولان امر تاکنون فرصت نکرده‌اند که برای پرداخت حقوق و مزایای نیروهای حفاظتی جنگل‌های شمال از دولت پول بگیرند و در نهایت گویا چاره را در این دیده‌اند که با صدور مجوز برداشت درختان شکسته افتاده جنگل به بهره‌برداران دین خود را به ماموران و حافظان جنگل که ماه‌هاست حقوق خود را نگرفته‌اند ادا کنند.
اما اگر این سخنان و اتفاقات و تعاملات پشت پرده صحت داشته باشد، به معنای نادیده گرفتن تلاش‌های ایثارگرانه و از جان گذشتگی‌های بی‌دریغ ماموران حفاظتی جنگل است که اتفاقا یک نمونه ان را چندی پیش در واقعه دردناک درگیری قاچاقچیان چوب با نیروهای حفاظتی جنگل در قادیکلای چهاردانگه مشاهده کردیم‌.

در پایان از نمایندگان محترم مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم تا قبل از آنکه خیلی دیر بشود، خود را از این بازی سیاسی کنار بکشند و دین خود را به دنیای دیگری نفروشند! و در روزگاری که همه چیز بر علیه جنگل‌ها و منابع طبیعی است، دیگر سیاست را به جان این حریم سبز نیندازند که نفرین ابدی طبیعت دامنگیر هرکسی خواهد شد که با او درافتد...
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم