امروز: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۷۵۳
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
استاندار مازندران و هیات همراه روز شنبه علاوه بر افتتاح همزمان ۸۰ پروژه جهادکشاوزی، از پروژه های در حال ساخت تنکابن بازدید کرد.

احمد حسین زادگان در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های جهادکشاورزی استان مازندران که با محوریت شهرستان تنکابن برگزار شد، افزود: مازندران در تولید ۱۴ محصول رتبه نخست کشور را داراست و می توان از این ظرفیت با مهیا کردن زیرساخت ها و برنامه ریزی و نظارت صحیح؛ گام مهمی در قطع وابستگی به درآمدهای نفتی برداشت.

وی با تشریح بخشی از اقدامات صورت گرفته برای تحقق رونق تولید در مازندران از جمله در بخش کشاورزی، اظهار داشت: هوشمند سازی، ایجاد دولت الکترونیک و پنجره واحد در جهت جذب سرمایه گذاران از جمله اقداماتی است که انجام شده یا در حال انجام است و می تواند شعار رونق تولید را در استان محقق و استقلال اقتصادی کشور را تضمین کند.

حسین زادگان صادرات محصولات کشاورزی مازندران در بخش های مختلف بویژه محصولات باغی، شیلات و صنایع لبنی ضامن کاهش هر چه بیشتر اتکای کشور به درآمدهای نفتی دانست و تاکید کرد: باید تولیدات مازاد استان به خارج از کشور صادر شود.

نماینده عالی دولت در مازندران بر ضرورت ایجاد صنایع وابسته به بخش کشاورزی در استان به عنوان یک راهکار دیگر افزایش درآمدهای غیر نفتی کشور تاکید کرد و گفت: باید به سمت کشاورزی مدرن و ایجاد صنایع وابسته به آن برویم تا رونق اقتصادی را در استان شاهد باشیم و کشور هم به نحو مطلوب از این ظرفیت بهره بگیرد.

وی از تلاش برای ایجاد زنجیره تولید در استان برای بخش های مختلف خبر داد و افزود: ایجاد زنجیره تولید باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره وری و بهره برداری از تمامی ظرفیت های بالقوه استان در بخش های مختلف بویژه کشاورزی می شود.

حسین زادگان به آغاز طرح اصلاح نژاد دام در مازندران برای نخستین بار در کشور اشاره کرد و گفت: می توان چنین اقداماتی را در سایر زمینه ها از باغداری گرفته تا شیلات و گلخانه انجام داد که نتیجه آن افزایش ظرفیت‌های این بخش، حرکت به سمت خودکفایی زنجیره‌ای و ایجاد اشتغال برای استان خواهد بود.

استاندار مازندران در عین حال تغییر نگرش مردم به اشتغال را ضروری دانست و تاکید کرد: باید فرهنگ سازی شود تا این نگرش تغییر کند و جوانان ترجیح دهند به جای کار کردن در ادارات به تولید رجوع کنند.

وی یکی از پیش نیازهای فرهنگ سازی در این زمینه را حذف بوروکراسی های غیر ضرور اداری برای علاقه مندان به سرمایه گذاری و تولید دانست و تاکید کرد: باید بوروکراسی های غیر لازم اداری حذف شود و با اتکا به قانون، سرمایه گذاران را حمایت کنیم.

همزمان با هفته جهاد کشاورزی امروز بهره برداری از ۸۰ پروژه بخش کشاورزی استان مازندران با حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستان تنکابن برگزار شد.

برای تکمیل و راه اندازی این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومان هزینه شده است. با بهره برداری از این تعداد پروژه‌ها برای ۲ هزار و ۳۴۰ نفر شغل ایجاد شده است.

این پروژه‌ها شامل ۵۹ پروژه در بخش آب و خاک، ۶ پروژه دام و طیور، هفت پروژه زراعی و باغی، یک پروژه شیلاتی و هفت پروژه صنایع تبدیلی بوده است.

با بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی ۱۴۷ روستا و هشت هزار و ۴۹۵ خانوار روستایی از مزایای آن برخوردار شدند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم