امروز: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۷۶۶۴
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
رییس کل دادگستری مازندران:
اکبری با بیان اینکه متوسط رسیدگی به هر پرونده ۱۰۵ روز زمان میبرد تصریح کرد: کاهش زمان دادرسی به عنوان اولویت کار همکاران است.
به گزارش تیتر امروز،اکبری رییس کل دادگستری مازندران در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد با گرامیداشت یادو خاطر شهدا انقلاب اسلامی اظهار کرد: هفته قوه قضاییه هر ساله گزارشی از عملکرد و فعالیت دستگاه قضایی سال گذشته ارائه شود.

وی افزود: دستگاه قضایی به عنوان مرجع تظلم خواهی وظیفه دارد لذا شکایات و اعلام جرایم که ارائه میشود از طریق  دادگاه ها رسیدگی می شود پارسال ۸۳۷ هزار و ۲۷۸ هزار پرونده تشکیل شد که از این تعداد ۸۲۲ هزار و ۵۸۲ پرونده مختومه و رسیدگی شد.

وی ادامه داد: ۲۶۷ هزار و ۳۶۳ فقره پرونده باقی مانده و در جریان رسیدگی است.

اکبری با بیان اینکه متوسط رسیدگی به هر پرونده ۱۰۵ روز زمان میبرد تصریح کرد: کاهش زمان دادرسی به عنوان اولویت کار همکاران است.

رییس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۶۸ هزار و ۱۰۶ پرونده   در شورای حل اختلاف وارد شد ۱۰۷ هزار و ۲۴۶ پرونده رسیدگی و مختومه شد یاد آوردشد: ۲۳ هزار و ۲۰۵ پرونده در همین مدت با تلاش شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش منجر شد این میزان صلح و سازش نسبت به تعداد پرونده وارده پایین است که نشان میدهد گذشت و صلح و سازش در مازندران کم است.

اکبری در پاسخ به پرسش تیترامروز درباره پرونده اختلاس در مازندران به ویژه مدیران دستگاه‌های اجرایی، شهرداری ساری و سازمان زیر مجموعه ایت نهاد خدمات رسان، اظهار کرد: چون شهردار سابق در مسؤولیت جدید در وزارتخانه مشغول به فعالیت است پرونده وی برای رسیدگی به دادسرای تهران برای بررسی ارسال شد.

او درباره رسیدگی به پرونده سازمان زیر مجموعه شهرداری ساری، ادامه داد: این پرونده به شعبات بازرسی ارجاع شده و در دست بررسی قرار دارد.

رئیس کل دادگستری مازندران درباره پرونده‌ها مدیران، گفت: پرونده‌های متعددی از مدیران در حال رسیدگی است و برای اعلام جرم نیاز به کار کارشناسی است و باید تحقیقات لازم در این زمینه انجام شود.

این مسوول با اعلام اینکه دستگاه قضا برای حفظ و صیانت از اموال عمومی 34 مصوبه داشته که این مصوبه به دستگاه‌ها ذیربط ابلاغ شده است، یادآور شد: مهم‌ترین موضوع بحث تغییر کاربری غیرمجاز بوده که در سال گذشته 441 تغییر کاربری غیرمجاز انجام شده که احکام قضایی در این ارتباط صادر شده است.

اکبری یکی از سیاست‌های ابلاغی حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع و حمایت از تولید داخل دانست و اضافه کرد: ستاد پیگیری اجرای سیاست اقتصادی در دادگستری‌های کشور تشکیل شده که سال گذشته درخواست 416 واحد تولیدی تشکیل شده که در نهایت زمینه جلوگیری از تعطیلی 181 واحد تولیدی فراهم شد.

او کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را از مواردی دانست که در دستور کار دستگاه قضا قرار گرفته است، گفت: سال گذشته 3 هزار 875 مورد مجازات جایگزین حبس صادر شده و از تاسیسات نوین حقوقی استفاده شده و منتهی به آزادی زندانیان شده است.

اکبری آمار جمعیت کیفری زندانیان در پایان سال 97 را حدود 6 هزار و 963 نفر دانست و تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی لازم برای کاهش زندانیان در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری مازندران اولویت کار دستگاه قضا در استان را سلامت اداری در دستگاه قضا و اقدامات پیشگیرانه عنوان کرد و گفت: اگر اقدامات پیشگیرانه جواب نداد قاطعانه با متخلفان و مفسدان بدون تعارف برخورد می‌کنیم و مراتب توسط مقامات قوه قضائیه اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای ارتقا سلامت بخش اداری اگر مدیران به سلامت در کار توجه نکنند دستگاه بازرسی وارد شده و با متخلفان برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: پرونده‌های که در حوزه ادارات تشکیل می‌شود دادگستری به صورت ویژه ورود پیدا کرده و برنامه‌ریزی برای مدیریت این پرونده‌ها در برنامه کاری قرار دارد.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم