امروز: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۶۰۲
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه مازندران اعلام کرد:
مفید غلامی راد میزان شهرنشینی در استان را ۶۰ درصد و درامد سالانه خانوارهای شهری را ۴۴ میلیون تومان اعلام کرد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،مفید غلامی راد در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به جمعیت بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران، میزان جمعیت شهری استان را حدود ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: میزان شهرنشینی در کشور حدود ۷۱ درصد است.

وی میزان روستانشینی را ۴۰ درصد در مقابل ۲۶ درصد کشور دانست و گفت: نرخ مشارکت اقتصادی نیز براساس آمار سال قبل ۴۰ درصد و نسبت اشتغال ۳۸ درصد و نرخ بیکاری ۸.۵ درصد است.

وی متوسط درآمد سرانه شهری را ۴۴ میلیون تومان درمقایسه ۳۷ میلیون تومان کشوری اعلام کرد و فزود: ارزش افزوده بخش صنعت نیز ۶۲ هزار میلیارد ریال، ارزش بخش معدن ۵۲۸ میلیارد ریال و ارزش کشاورزی ۸۴ میلیارد ریال است.

غلامی راد با بیان اینکه سرانه زمین صنعتی در استان شش مترمربع در مقایسه با ۱۵ متر مربع سطح ملی است افزود: نرخ رشد تولید ناخالص ملی ۸.۷ درصد است.

وی با بیان اینکه متوسط بارندگی ۶۲۰ میلی متر با شش میلیارد مترمکعب پتانسیل آبی است افزود: ۷۵ درصد آبهای استانی سطحی و مابقی زیرسطحیاست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران یادآور شد: تاکنون به رغم تلاش های دولت های مختلف، ۹ درصد آب های سطحی در استان مهار شده است و این درحالی که این میزان در سطح ملی ۴۰ درصد بوده و وضعیت مهار آبهای سطحی در استان مناسب نیست و تامین آب شرب استان از آبهای زیرزمینی با ۹۵ درصد است.

غلامی راد، میانگین جمعیت تحت پوش آب و فاضلاب را ۱۵.۸ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: وضعیت شبکه آبیاری حدود ۵ درصد است.

وی به پتانسیل های استان و رتبه اول در تولید برخی محصولات از جمله برنج اشاره و اضافه کرد: در تولید مرکبات، طیور و غیره رتبه های برتر را در کشور داریم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم