امروز: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۰۷۵۶۰
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
اختلافات در بین اعضای شورای شهر نشتارود و شهردار حالا پایَش را از طرح سوال و استیضاح فراتر گذاشته و درگیری شدید در شورای شهر نشتارود با حملات فیزیکی همراه شده است.
به گزارش تیترامروز فلسفه تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا در قانون، محلی برای مشورت نمایندگان انتخابی مردم در شهر برای پیشبرد اهداف عالیه توسعه و عمران و آبادانی شهری‌ست.

شوراهایی که اعضای آن با رای مستقیم مردم و از میان متخصصان و کارشناسان حوزه‌های مختلف انتخاب می‌شوند.

اما از آنجا که مدتی‌ست در ایران همه چیز از رسالت واقعی خود دور شده است چندی‌ست که این شوراها نیز از اهداف از پیش تعیین شده خود دور افتاده و از مکانی برای تضارب آرا و تامین منافع شهروندان به محلی برای ضربه فنی اعضا و تامین منافع شخصی تبدیل شده است.

همین یکی دوسال پیش بود که موضوع درگیری شدید میان اعضای شورای شهر بابل، ادامه حیات شورا را با تردیدهایی روبرو کرده و بازتاب آن در میان افکار عمومی کار را به جایی رسانیده بود که مردم و مسئولان و ... به غیر از تعطیلی آن به چیز دیگری راضی نمی‌شدند.
هر که هرچه به دستش می‌آمد بسوی دیگری پرتاب می‌کرد!

از قندان گرفته تا چاقوی میوه خوری که البته این مورد دومی با سپر شدن چادر یکی از بانوان عضو شورا ختم به خیر شد!

القصه، از آنجا که در ایران هر چیز خوب و بدی بسرعت به اپیدمی تبدیل می‌شود این مکتب (قندانیسم) کاربرد پرتاب قندان برای به کرسی نشاندن حرف‌ها و زورآزمایی میان اعضای شورا نیز به سرعت در میان سایر شوراهای شهر استان فراگیر شد تا همین حالا که باخبر شدیم یک عضو شورای شهر نشتارود با پرتاب قندان از خجالت شهردار این شهر درآمده است!

اختلافات در بین اعضای شورای شهر نشتارود و شهردار حالا پایَش را از طرح سوال و استیضاح فراتر گذاشته و درگیری شدید در شورای شهر نشتارود با حملات فیزیکی همراه شده است.

شرح جزییات ماجرا آنکه یک عضو شورا در جلسه شورای شهر با پرتاب قندان به صورت شهردار وی را زخمی کرده که با دخالت پلیس، کار به مداخله قانون کشیده شده است.

اما بروز این اتفاقات تلخ در درون شوراهای شهر، بیش از همه به این نکته اشارت دارد که زین پس اعضای شوراهای شهر علاوه بر گرفتن تاییدیه و استعلام از مراجع چهارگانه، باید ملزم به گرفتن تاییدیه سلامت عقل و روان از یک روانپزشک نیز بشوند تا آبروی شهر و شهروندان و اعتبار نمایندگی آنها و جایگاه شوراهای شهر بیش از اینها خدشه‌دار نشود!!

و البته یک توصیه دیگر آنکه بهتر است از این به بعد به جای قندان‌های بلورین و چاقوهای فلزی، از قندان‌ها و چاقوهای پلاستیکی در شوراهای شهر استفاده شود تا خدای نکرده در زمان اوج‌گیری دعوا میان اعضا حکم سلاح سرد را پیدا نکنند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم