امروز: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۴۴۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
انجمن نمایش کانون پرورش فکری برگزار نمود:
انجمن نمایش کودک کانون مازندران که متشکل از مربیان و اعضای ارشد می باشد با هدف تولید آثار نمایشی فاخر در حوزه کودک ونوجوان شکل گرفته است و با برگزاری کارگاه‌های تخصصی تلاش می نماید تا اعضای خود را با شیوه‌های علمی این هنر تاثیر گذار آشنا سازد.
کارگاه آموزشی کارگردانی تئاتر کودک در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد.
به گزارش تیترامروز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، نمایش یکی از عمده فعالیت‌های اثر گذار بوده که کانون نیز از این ابزار برای انتقال مفاهیم تربیتی در کودکان ونوجوانان بهره می جوید.
براین اساس با راه اندازی انجمن نمایش دراین این کانون، تلاش خواهد شد تا تئاتر کودک به عنوان یکی از تکنیک‌های تربیتی مورد پسند مخاطب به صورت علمی تری فعالیت نماید.
انجمن نمایش کودک  کانون مازندران که متشکل از مربیان و اعضای ارشد می باشد با هدف تولید آثار نمایشی فاخر در حوزه کودک ونوجوان شکل گرفته است و با برگزاری کارگاه‌های تخصصی تلاش می نماید تا اعضای خود را با شیوه‌های علمی این هنر تاثیر گذار آشنا سازد.
برهمین اساس، در ادامه برنامه‌های انجمن نمایش،کارگاه «کارگردانی تئاتر کودک»  با حضور «محمد عاقبتی» کارگردان تئاتر، طراح صحنه، و مدیر تولید هنرهای نمایشی از 22 تا 24 خرداد در مرکز آموزش شهرستان  چالوس برگزار شد.
این برنامه با هدف فراگيري مهارت‌های عملي كارگرداني صورت پذیرفت و مدرس کارگاه با طرح موضوعاتی  مانند: خلاصه داستان نمایش‌نامه و واکنش حسی کارگردان به آن - ضرورت اجرای نمایش و پیوستگی نگرش بومی به دیدگاه جهانی یک اثر برای وصول به ایده و سبک اجرا- ضرورت طراحی و تحقیقات و  انتخاب عوامل- برنامه ریزی و ... فراگیران را با  ویژگی‌های یک کارگردانی یک اثر فاخر  آشنا ساخت.
عاقبتی در عین حال  با اشاره به گروه هدف مربیان کانون، بر مناسب سازی متن، برای گروه سنی کودک ونوجوان تاکید کرد.
طرح بهره‌گیری از شیوه‌های خلاق در کارگردانی با توجه به امکانات، محدودیت‌ها و چالش‌ها از دیگر موارد مطروحه این کارگاه 3 روزه در مرکز آموزش کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شهرستان چالوس بود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم