امروز: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۴۲۹
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,سام الدین سراج

 حسام الدین سراج که قرار است ۳۱ خرداد ماه در ارکستر ملی به رهبری سهراب کاشف در تالار وحدت روی صحنه برود، از انتشار آلبوم جدید ۱۰ قطعه‌ای خود، با عنوان «چشم بی‌خواب»، به آهنگ سازی مجید مولانیا، سرپرست گروه «سور»، خبر داد که بخش‌هایی از این آلبوم، سال گذشته در کنسرتی با همین گروه اجرا شده است.

این خواننده سنتی کشورمان در ادامه با اشاره به وضعیت تولید آلبوم، نقدی به قانون ۱۰ درصدی کنسرت‌ها داشت که در ادامه جزئیات بیشتر آن را خواهید خواند.حسام الدین سراج معتقد است به طور کلی بخش فرهنگ و هنر در مقطع کنونی در امر ذائقه‌سازی دچار مشکل شده است. او درباره هزینه‌های تولید آلبوم و به صرفه نبودن انتشار آن گفت:«این طور نیست که خواننده‌ها ترجیح دهند آلبوم منتشر نکنند، اما این اتفاق افتاده است. به این دلیل که الان مردم به جای خرید آلبوم، به دانلود اینترنتی روی آورده‌اند. این مشکلی ا‌ست که برای همه تولیدکنندگان بخش موسیقی رخ داده است.» این خواننده سنتی کشورمان، در ادامه با اشاره به ایراد قانون ۱۰ درصد کنسرت‌ها، به نقد آن پرداخت و افزود:«قانون ۱۰ درصد که به نظر من قانون بسیار اشتباهی است، سبب می‌شود هنرمندان به بخشی که در دولت کار فرهنگی-هنری انجام می‌دهد، بدبین شوند و این طبیعی هم هست.

سوال من این است اگر دولت در ۱۰ درصد سود کنسرت که سود بسیار ناچیزی هم هست، شریک است، آیا در ضررش نیز شریک می‌شود؟ من می‌توانم مواردی را معرفی کنم که هنرمندان در کنسرت‌شان ضرر داده اند. آیا دولت حاضر است ۱۰ درصد ضررشان را هم تقبل کند؟ چون به هر دلیلی مانند دیر صادر شدن مجوز اجرا یا ایجاد مشکلاتی که منجر به تبلیغ نشدن کنسرت شود، هنرمند قاعدتاً ضرر خواهد کرد.»

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم