امروز: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۳۶۸
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
مدیرکل بیمه سلامت مازندران مطرح کرد:
رسول ظفرمند گفت: طرح های نوین الکترونیکی نظیر استحقاق سنجی بیمه ای، انتقال الکترونیک اسناد و نسخه نویسی و ارجاع الکترونیک در استان اجرا می شود.

اجرای ۴ پروژه نوین الکترونیکی سلامت در مازندران

به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر، رسول ظفرمند در نشست هم اندیشی اطلاع رسانی طرح‌های نوین الکترونیکی سازمان بیمه سلامت درباره طرح استحقاق سنجی بیمه‌ای در بیمارستان‌های دولتی اظهار داشت: طبق تفاهمنامه بین سازمان‌های بیمه گر مقرر شد تصمیماتی برای پیشگیری از همپوشانی بیمه‌ای و متمرکز شدن خدمات داشته باشیم از این‌رو استحقاق سنجی در هنگام ارائه خدمت باید انجام شود.

وی افزود: در سال جاری از بیمارستان خصوصی خواستیم تا نسبت به استحقاق سنجی بیمارستان اقدام کنند و این امر سبب یکپارچه شدن خدمات بیمه‌ای می‌شود.

ظفرمند یادآور شد: برابر قوانین بالادستی و مصرح، دستگاه‌های ارائه خدمات دهنده از جمله بخش خصوصی نیز باید به طرح‌های نوین الکترونیکی بیمه‌ای مجهز شوند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران درباره انتقال الکترونیک اسناد از سال جاری در استان گفت: طبق این طرح، اسناد از طریق سامانه به ناظر ارائه می‌شود و انشالله در پرداخت وجوهات تسریع می‌شود.

وی سرعت بخشی در کار و جلوگیری از دخالت‌های ناظرین و غیره را از جمله مزایای طرح انتقال الکترونیک اسناد یاد کرد.

ظفرمند نسخه نویسی الکترونیک را از دیگر طرح‌های اجرا شده در مراکز درمانی بیان کرد و گفت: در حال حاضر فرایند نسخه نویسی به صورت سنتی است وباید تجویز خدمات را الکترونیکی کرد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، ارجاع الکترونیک را از دیگر پروژه‌های نوین سازمان بیمه سلامت در استان برشمرد و گفت: دریافت آنی نسخه از مزایای این طرح است و هزینه‌های نسخه‌های الکترونیکی پزشکان سریعاً پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پروزه ارجاع الکترونیک به پزشک خانواده گره خورده است گفت: از کانال پزشک خانواده بدون مراجعه برای بیمار نوبت ارجاع گرفته می‌شود و ارجاع بیمار به درمانگاه‌ها ساماندهی می‌شود.

ظفرمند تصریح کرد: پروژه‌های ذکر شده جزو طرح‌های محوری سازمان بیمه سلامت به شمار می‌رود و تمام بیمارستان‌های استان مازندران زیربار طرح‌های نوین سلامت رفته‌اند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم