امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۲۵۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
مدیر کل نوسازی و تجهیزات مدارس مازندران خبرداد
شیرزاد به رشد 3 برابری اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در قانون بودجه سال 98 نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به یک هزار میلیارد تومان اختصاص یافته برای پروژه‌های نیمه‌کاره خیران، امیدواریم مازندران سهم‌بری خوبی از آن داشته باشد.
به گزارش تیتر امروز، قربانعلی شیرزاد به مناسبت برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار مازندران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رویکرد جشنواره افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیران است.
او هدف از برگزاری جشنواره خیران مدرسه ساز را تکریم از خیران ، گسترش فرهنگ مشارکت مردمی در مدرسه‌سازی، شناسایی، جذب و هدایت خیران جدید در امر مدرسه‌سازی دانست و ادامه داد: خیران مدرسه ساز مازندران در جشنواره بیستم 32 میلیارد تومان متعهد شدند که نسبت به جشنواره ما قبل 60 درصد رشد اعتباری داشت.
البته مازندران از حضور یک هزار و 596 خیر با مشخصات ثبت شده در سامانه خیرین مدرسه‌ساز بهره‌مند است که شامل اشخاص حقیقی و حقوقی می‌شود و یک هزار و 296 نفر آنان مرد، 235 نفر مرد و 65 خیر نیز حقوقی هستند.
مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس مازندران با اشاره به اینکه خیران مدرسه ساز در 20 سال اخیر 382 میلیارد تومان متعهد شدند، تصریح کرد: از زمان شکل‌گیری مجمع خیران مدرسه ساز در مازندران حدود 70 درصد تعهدات یعنی 268 میلیارد تومان تحقق یافت.
لازم است مطرح شود؛ این تعهدات شامل 827 پروژه مشارکتی در قالب 4 هزار و 447 کلاس درس بود. همچنین در این 20 سال، 560 قطعه زمین با مساحت بیش از یک میلیون و 690 هزار مترمربع اهدا شد.
این مسئول تعداد پروژه‌های مردمی و مشارکتی نیمه‌تمام در سطح استان را 80 پروژه اعلام کرد و گفت: 33 پروژه شامل 108 کلاس درس، مردمی است یعنی تمام عملیات اجرایی پروژه به عهده خیران و بقیه  مشارکتی است.
شیرزاد ادامه داد: 33 پروژه شامل 370 کلاس درس با زیربنای 65 هزار مترمربع است.
او با بیان اینکه در سال گذشته  28 پروژه مردمی و مشارکتی در قالب 136 کلاس درس با زیربنای 21 هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد:  مبلغ تعهد احداث 31 پروژه در قالب 138 کلاس درس به ارزش ریالی 12 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده که اهدای 7 قطعه زمین با مساحت 9 هزار و 727 مترمربع به ارزش 7 میلیارد و 700 میلیون تومان را نیز شامل شده است.
مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس مازندران میزان تعهد خیران استان در سال گذشته را 20 میلیارد و یکصد میلیون تومان اعلام کرد و گفت: میزان اعتبارات استانی 35 میلیارد تومان بوده که 22 میلیارد تومان آن تخصیص یافت و میزان اعتبارات ملی نیز 90 میلیارد تومان که 88 میلیارد تومان آن تخصیص یافت.
به گفته این مسئول سرانه آموزشی مازندران دو دهم مترمربع کمتر از میانگین سرانه کشوریست در حالیکه میانگین سرانه آموزشی کشور که حدود 5.2 مترمربع است، این عدد در مازندران 5 مترمربع است در حالی که سرانه استاندارد 8.4 مترمربع است.
شیرزاد با اشاره به اینکه 180 پروژه ملی و استانی نیمه‌تمام آموزشی، پرورشی و ورزشی در سطح استان شامل 884 کلاس درس با زیربنای 195 هزار مترمربع وجود دارد گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها به 325 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
او با اشاره به اینکه سرانه آموزشی 12 شهرستان استان، کمتر از متوسط کشوری و 10 شهرستان بیشتر از سرانه متوسط کشور است، اظهار کرد:
سهم‌بری آموزش و پرورش مازندران از اعتبارات استانی کمتر از متوسط کشوراست.
مدیرکل نوسازی مدارس مازندران افزود: در طول این سال‌ها سهم ما از اعتبارات استانی بین 4 تا 5 درصد متغیر بوده در حالی که در کشور در این سال‌ها این عدد بین 7 تا 10 بوده است.
این مسئول به رشد 3 برابری اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در قانون بودجه سال 98 نسبت به سال 97 اشاره کرد و گفت:با توجه به یک هزار میلیارد تومان اختصاص یافته برای پروژه‌های نیمه‌کاره خیران، امیدواریم مازندران سهم‌بری خوبی از آن داشته باشد.
شیرزاد خسارت سیل اخیر به مدارس مازندران را برای 105 مدرسه 25 میلیارد تومان دانست و گفت: از ستاد بحران هنوز مبلغی مبنی بر جبران خسارت به ما تعلق نگرفت.
به گزارش تیتر امروز 30 خرداد امسال بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه استان با حضور 600 خیر در اردوگاه بادله میاندورود برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم