امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۲۵۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران:
باغداران مازندرانی با توجه به شرایط آب و هوایی تا دو هفته اخیر برای کنترل آفات هوشیارتر باشند.
به گزارش تیتر امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،شهیدی فر مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به مشاهده برخی آفات در باغ‌ها، باغداران مازندرانی باید هشیار باشند و در دو هفته اخیر با سم پاشی مناسب و مدیریت آفات باغ را به بهترین نحو مراقبت کنند.

وی با بیان اینکه زمین‌های کشاورزی مازندران در تامین آب امسال کمترین مشکل را دارند، افزود: ۹۹ درصد شالیزار‌های استان نشا شدند و برخی‌ها در حال وجین هستند.

شهیدی فر در خصوص کم بودن قیمت برخی محصولات کشاورزی مازندران گفت: قیمت هلو و شلیل اواخر اردیبهشت تا ۱۰ هزار تومان بود و بهتر است کشاورزان به کشت ارقام زودرس اقدام کنند چرا که قیمت این محصولات نیمه اول خرداد مناسب است.

مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه سطح باغ‌های هلو و شلیل مازندران زیاد نیست، افزود: اصلاح ارقام برای زودرسی و بازارپسندی از جمله اقدامات این اداره کل بود که از سال‌های قبل آغاز شد و امسال با ارسال نخستین محموله هلو به روسیه به نتیجه رسید.

وی در خصوص کم بودن قیمت سیر نیز گفت: کشاورزان تابع شرایط بازار هستند و، چون پارسال قیمت سیر زیاد بود بسیاری از کشاورزان امسال نیز اقدام به کشت سیر کردند که سبب افزایش عرضه و کاهش قیمت‌ها شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم