امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۲۴۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن:
نادعلی اسماعیلی با اشاره به فرآوری تمامی سنگ آهن های اکتشافی گفت: برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در بخش اکتشافات و صنایع معدنی باید نیازسنجی و برنامه ریزی کنیم.

به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،نادعلی اسماعیلی با اشاره به یکی از مهمترین و کارشناسی ترین فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی براینکه معدن می تواند جایگزین نفت شود افزود: ایران از نظر زمین شناسی بر روی کمربند آلپیمالیا قرار دارد و هرکشوری که روی این کمربند باشد متحمل خساراتی می شود.

وی افزود: واقع شدن در این کمربند مورد اشاره موجب توانمندی های اقتصادی خاصی می شود و در بخش اکتشافات عمیق نیز به کارهای بیشتری داریم و در حال حاضر از نظر منابع معدنی حرف برای گفتن داریم.

اسماعیلی تصریح کرد: امروز در برخی از منابع رتبه اول را در اختیار داریم و تلاش صورت می گیرد تا بتوانیم بخش اکتشافات، بهره برداری و صنایع معدنی را برای جلوگیری از خام فروشی تکمیل کنیم.

وی افزود: امروزه تمامی سنگ آهن های تولیدی در کشور فراروی و ارزش افزوده می شود و محصولات فراروی شده صادره می شود.

وی با بیان اینکه سال قبل ۹ میلیارد دلار از مواد و محصولات معدنی صادر شده است گفت: ۱۳.۵ میلیون دلار از محصولات معدنی پارسال در کشور مصرف شده است.

اسماعیلی ارزش تولیدات مواد معدنی را سال قبل در کشور ۲۲ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: امیدواریم با تلاش و واگذاری به بخش خصوصی شاهد رشد و توسعه بیشتر بخش معدن باشیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم