امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۲۲۸
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران گفت:پنبه از اواسط اردیبهشت ماه تاکنون در ۲۵۵ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان کشت شد.

سطح کشت پنبه در زمین‌های کشاورزی مازندران به گزارش تیتر امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،

عنایتی مدیر زراعت اداره کل جهاد کشاورزی مازندران

 با اشاره به ادامه کشت پنبه در زمین‌های کشاورزی شرق استان گفت:کشت این محصول از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.


وی با اشاره به اینکه به تاکنون ۲۵۵ هکتار از زمین‌های زراعی مازندران به زیر کشت این محصول رفته است، افزود: به دلیل گرمای هوا پیش بینی می‌شود این رقم تا ۳۵۰ هکتار افزایش یابد.

عنایتی با اشاره به کشت پنبه در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر و ساری گفت: منطقه قره تپه بهشهر بیشترین سطح کشت پنبه را در استان دارد.

مدیر زراعت اداره کل جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه بیش از ۸ تن بذر بین پنبه کاران استان توزیع شده است، افزود:کشاورزان با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان و دریافت معرفی نامه می‌توانند از مراکز مجاز بذر مورد نیاز تهیه کنند.

وی به کشت رقم تولیدی پنبه لطیف در مزارع پنبه استان اشاره کرد و گفت: زمین‌های مستعد کشت این محصول در شهر‌های شرق استان زمین لب شور و کم بازده است.

عنایتی با بیان اینکه این محصول اواخر شهریور ماه برداشت می‌شود، افزود: بهره برداران می‌توانند پنبه تولیدی را به خورشید نکا، تنها کارخانه پنبه پاک کنی استان، تحویل می‌دهند.

سطح زیر کشت پنبه استان پارسال ۲۵۵ هکتار بوده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم