امروز: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۷۲۰۲
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
متاسفانه همانطور که انتظار می‌رفت بسیاری از سواحل به غیر از قطعه‌های کوچکی که اخبار آن توسط فرمانداری‌ها منتشر شد همانطور دست‌نخورده باقی ماند و شوربختانه حتی خط و نشان کشیدن‌ها و دستورات موکد دادستانی‌ استان در طول سالیان اخیر و دستورات ویژه استانداران نیز طرفی نبست و همچنان دولتی‌ها خود به یکی از مخالفان اصلی به اجرا درآمدن طرح آزادسازی سواحل توسط دولت و از عمده موانع بزرگ بر سر راه تحقق این رویای دست یافتنی تبدیل شده‌اند، هرچند که دولتی‌ها در این مقاومت‌های بی‌پایان و مخالفت‌های تمام عیار تنها نبوده و نیستند و همچنان ویلاداران و بخش خصوصی، از بزرگترین گردن‌کشان در برابر قانون هستند.
به گزارش تیترامروز خبر متراژ اشغال شده سواحل دریای مازندران که در روزهای گذشته توسط خبرگزاری فارس منتشر شده و البته موضوع تازه‌ای هم نیست بار دیگر بر ضرورت آزادسازی سواحل دست گذاشته است.

موضوع بسیار مهمی که این روزها بعد از خط و نشان کشیدن‌های استانداری و برخی دیگر از نمایندگان، دوباره بر سر زبانها افتاده و نقل مجالس و محافل شده است.

البته مبحث آزادسازی سواحل و رعایت فاصله حریم قانونی ۶۰ متر دریا، در سال ۸۸ به تصویب هیات دولت وقت رسید و قبل از آن نیز زمزمه‌هایی برای آزادسازی سواحل وجود داشت.


اما آنها که اخبار آزادسازی سواحل را دنبال می‌کردند حتما خوب بخاطر دارند که در همان زمان مقاومت‌های بسیاری از سوی برخی نهادها و دستگاه‌های اجرایی بوجود آمده بود، تا جایی که کار به شکایت و شکایت کشی از فرمانداران و فراخواندن آنها به مراجع قضایی کشیده شده بود تا به اصطلاح، دولت را از اجرای این پروژه بزرگ و مهم منصرف کنند، در حالی که همه دستگاه‌ها باید طبق قانون برای آزاد‌کردن ساحل تا 60 متر اقدام می‌کردند و این امری بود که خیلی زودتر از اینها باید اتفاق می‌افتاد‌.

القصه! همین مقاومت‌ها و داستان‌های کشدار برای آزادسازی سواحل باعث شد تا متولیان امر اندکی عقب نشینی کنند تا بلکه این موضوع به اصطلاح، شامل مرور زمان شده و از شدت مقاومتها کاسته شود.

اما متاسفانه همانطور که انتظار می‌رفت بسیاری از سواحل به غیر از قطعه‌های کوچکی که اخبار آن توسط فرمانداری‌ها منتشر شد همانطور دست‌نخورده باقی ماند و شوربختانه حتی خط و نشان کشیدن‌ها و دستورات موکد دادستانی‌ استان در طول سالیان اخیر و دستورات ویژه استانداران نیز طرفی نبست و همچنان دولتی‌ها خود به یکی از مخالفان اصلی به اجرا درآمدن طرح آزادسازی سواحل توسط دولت و از عمده موانع بزرگ بر سر راه تحقق این رویای دست یافتنی تبدیل شده‌اند، هرچند که دولتی‌ها در این مقاومت‌های بی‌پایان و مخالفت‌های تمام عیار تنها نبوده و نیستند و همچنان ویلاداران و بخش خصوصی، از بزرگترین گردن‌کشان در برابر قانون هستند.

البته از این قبیل قوانین در کشور ما فراوانند که نوشته می‌شوند اما اجرا نمی‌شوند و برای اجرایی شدن آنها باید دست به دامان خدا بشویم و در رابطه با اجرایی شدن آزادسازی تمام و کمال سواحل نیز گویا به رغم اراده‌هایی که در این باره وجود دارد و فصل‌الخطاب بودن قوانین، همچنان راه برای آزادسازی سواحل مسدود است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم